Zamknij

Tesco. Oszuści oferują fałszywe 500-złotowe bony

14.08.2019 11:08
Tesco Polska. Oszuści oferują fałszywe 500-złotowe bony
fot. CLOUD37/Shutterstock (ilustracyjne)

Oszuści próbują wykorzystać zamieszanie wokół Tesco do wyłudzenia danych osobowych. Oferują w internecie bony o wartości 500 złotych do sklepów brytyjskiej sieci. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Tesco, które ogłosiło zmianę strategii sprzedaży w Polsce, przekazało swoim klientom bony. Promocja jest skierowana do 1,3 miliona aktywnych użytkowników karty Clubcard, czyli programu lojalnościowego Tesco.

Spersonalizowane bony są ważne od 12 sierpnia 2019 roku do 30 lipca przyszłego roku. Ponadto dla posiadaczy karty Clubcard brytyjska sieć zapowiedziała kupony promocyjne. 

Zobacz także

Tę informację wykorzystali oszuści, którzy w internecie „oferowali” bony do marketów Tesco.

Za pomocą specjalnej strony naciągacze zachęcali do wypełnienia specjalnego formularza, gdzie trzeba wpisać swoje dane osobowe — jak imię, nazwisko, adres, e-mail i numer telefonu. 

Oszuści zapewniają o szansie wygrania w konkursie 500-złotowego bonów do Tesco. Jednocześnie dodają, że „Tesco nie sponsoruje, ani nie jest w żaden sposób związane z serwisem”.

Fałszywa strona z bonami w Tesco
fot. Internet

Jak rozpoznać przestępców? Po pierwsze oszuści informują o likwidacji sklepów Tesco w Polsce — ale dotyczy to tylko części marketów sieci w całym kraju. Ponadto strona z bonami nie jest w oficjalnej domenie brytyjskiej sieci — czyli Tesco.pl. 

Dodatkowo bony, które rozdaje Tesco w ramach kart Clubcard, są spersonalizowane i skorzystać z nich mogą tylko członkowie programu lojalnościowego sieci. 

Zobacz także

Zamieszanie wokół Tesco

W lipcu tego roku Tesco ogłosiło zmianę strategii sprzedaży w Polsce — rezygnacja ze sklepów wielkoformatowych na mniejsze markety oraz ograniczenie asortymentu. Z tego powodu w całej Polsce prowadzona jest wyprzedaż m.in. produktów przemysłowych Tesco, których cena spadła nawet o 50 procent.

Tesco planuje zamknąć w najbliższych miesiącach co najmniej 8 hipermarketów. 

W najbliższych miesiącach brytyjska sieć handlowa planuje zwolnić około 2200 pracowników w Polsce. Ostatnie negocjacje w tej sprawie ze związkowcami zakończyły się fiaskiem. Kolejną rundę rozmów zaplanowano na 20 sierpnia w Krakowie.  

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl/Spidersweb.pl