Zamknij

Tesco zamyka 8 hipermarketów w całej Polsce

31.07.2019 11:37
Tesco Polska zamyka 8 hipermarketów. Zmieni się również format sklepów
fot. canon_shooter/Shutterstock (ilustracyjne)

Tesco planuje w Polsce zmianę strategii sprzedaży. Brytyjska sieć handlowa zapowiedziała sprzedaż ośmiu swoich hipermarketów i skupienie się na mniejszych sklepach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Tesco, które jest obecne w Polsce od 1995 roku, ogłosiło plany zamknięcia kolejnych sklepów.   

Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, Tesco Polska przekazało swoim pracownikom szczegóły planu restrukturyzacji firmy. 

Zobacz także

Gdzie Tesco zamknie hipermarkety?

Przekazano, że finalizowana jest sprzedaż ośmiu hipermarketów oraz mniejszych sklepów w całej Polsce. Związkowcy z „Solidarności” w Tesco zamieścili listę sklepów wskazanych do zamknięcia.

Są to hipermarkety w Tychach, Warszawie Piastów, Rzeszowie, Warszawie Gocławiu, Bydgoszczy, Gdyni przy ul. Nowowiczlińskiej 35 i Gorzowie Wielkopolskim oraz supermarkety w Sosnowcu i Warszawie przy ul. Wolskiej.  

Obecnie czekamy na dodatkowe informacje pisemne, kiedy rozpoczną się konsultacje zwolnień grupowych” – dodała zakładowa „Solidarność”. 

Pozostałe hiper- i supermarkety mają być dostosowane do szybszej i łatwiejszej obsługi klientów. W tym celu już w sierpniu w hipermarketach Tesco planowana jest redukcja asortymentu. Nowa oferta będzie także prostsza do zarządzania dla pracowników w sklepach.

Zobacz także

Jak zmienią się sklepy Tesco?

W hipermarketach kompaktowych oraz supermarketach gama produktów spożywczych również zostanie odpowiednio dopasowana i uproszczona – podał portal.

– Nasza decyzja, by skupić się na mniejszych formatach sklepów, odzwierciedla zmieniające się oczekiwania polskich klientów i trendy na rynku detalicznym. Nasze hipermarkety kompaktowe i supermarkety będą cały czas oferować bogaty wybór produktów spożywczych, wraz z popularną marką odzieżową F&F czy sezonowymi produktami przemysłowymi – powiedział Matt Simister, prezes Tesco w Europie Środkowej.

O nowych planach Tesco poinformowało załogę. 

– Zmiany te są częścią naszej pracy na rzecz poprawy konkurencyjności biznesu w Polsce i kontynuacją wcześniejszych pozytywnych doświadczeń z dopasowywaniem asortymentu i zmniejszaniem powierzchni największych hipermarketów. Najbliższe tygodnie to dla nas okres pełen wyzwań, wierzę jednak, iż nasi klienci docenią tę zmianę – wskazał Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

W ostatnim czasie związkowcy z Tesco poinformowali, że sieć zamknęła pięć supermarketów we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Lublinie. Do tego doszedł jeszcze sklep w Gliwicach. 

Po odjęciu tych placówek Tesco będzie miało w Polsce 343 sklepy.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl/Dlahandlu.pl