Zamknij

Tesco szuka pracowników przed Świętami

25.11.2020 15:34
Tesco Polska szuka pracowników przed Świętami
fot. hdy1guy/Shutterstock (ilustracyjne)

Tesco Polska szuka pracowników tymczasowych, którzy mają pomóc sieci w obsłudze przedświątecznych zakupów. W ostatnich tygodniach sieć zatrudniła 200 osób, a rekrutacja jest otwarta na kolejne osoby.

Tesco, brytyjska sieć handlowa, otwarła rekrutację dla pracowników tymczasowych przed Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem. "W ramach świątecznej rekrutacji dostępnych jest kilkaset miejsc pracy w sklepach Tesco w całej Polsce. Tylko w ostatnich tygodniach zatrudnienie na czas przedświąteczny znalazło blisko 200 pracowników, a rekrutacje wciąż trwają" - podała spółka w komunikacie prasowym.

Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce, Martin Behan, podkreślił, że w dobie pandemii koronawirusa szczególnie istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym w przestrzeni Tesco, zarówno klientom, jak i pracownikom. Personel tymczasowy może liczyć na pracę zgodną z najwyższymi standardami higieny pracy dla dobra swojego i swoich rodzin.

Tesco rekrutuje przed Świętami

- W tym szczególnie trudnym czasie kwestie bezpieczeństwa są dla nas absolutnym priorytetem. Mając na uwadze zdrowie i dobre samopoczucie naszych klientów oraz pracowników wprowadziliśmy szereg zasad gwarantujących, że sklepy Tesco to nie tylko miejsce bezpieczniejszych i wygodniejszych zakupów, ale też bezpieczniejsze miejsce pracy - podkreślił Martin Behan. 

Zobacz także

Dodał, że w sklepach obowiązuje szereg wytycznych dotyczących działań związanych z bezpieczeństwem. - Przykładowo, wszystkie kasy z obsługą posiadają osłony. Dzięki zachętom ze strony personelu większość płatności odbywa się w trybie bezgotówkowym. Dezynfekujemy wózki, koszyki i inne powierzchnie narażone na kontakt - komentował szef Tesco Polska.

Środki dezynfekujące zlokalizowane są w miejscach łatwo dostępnych dla klientów i pracowników: przy wejściu do sklepu, kasach i w pomieszczeniach socjalnych. Szerokie alejki sklepów Tesco, oznaczone w sposób ułatwiający zachowanie bezpiecznego dystansu, zapewniają zaś większy komfort zakupów i poczucie bezpieczeństwa

Martin Behan

Tesco podało, że proces rekrutacyjny odbywa się online przez stronę internetową tesco.pl/kariera oraz najbardziej popularne serwisy ogłoszeniowe. Osoby zainteresowane pracą mogą również zgłosić się bezpośrednio do kierowników w sklepach zlokalizowanych w ich okolicy i sprawdzić, czy w nich również poszukiwane jest wsparcie.

Wraz z początkiem listopada detalista ogłosił także Świąteczny Program Rekomendacji Pracowników. Każdy pracownik Tesco otrzyma 245 zł brutto za polecenie kandydata, który zostanie zatrudniony oraz przepracuje odpowiednią liczbę godzin w okresie przedświątecznym.

Zobacz także

Brytyjska sieć handlowa planuje wycofać się z Polski. Większość marketów Tesco chce przejąć duńska sieć Netto. Do czasu wydania ostatecznej zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), będą one działać pod dotychczasowym szyldem. Już kilka miesięcy wcześniej Tesco pozbyło się największych formatów sklepów - hipermarkety przejął m.in. Kaufland.

RadioZET.pl/mat. prasowe