Zamknij

Tesco, które ogłosiło zwolnienia grupowe, szuka nowych pracowników

30.08.2019 18:23
Tesco Polska szuka nowych pracowników. Wcześniej ogłosiła grupowe zwolnienia
fot. D K Grove/Shutterstock (ilustracyjne)

Kierownik supermarketu oraz lider zmiany - takich pracowników poszukuje sieć handlowa Tesco. Ta sama, która kilka tygodni temu ogłosiła zwolnienia grupowe ponad 2 tys. osób.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Tesco, które kilka tygodni temu ogłosiło zmianę swojej strategii sprzedaży, ogłosiło plany zwolnień grupowych. Prace ma stracić ponad 2 tys. pracowników w marketach, jak i w kadrze kierowniczej. 

Jednak okazuje się, że brytyjska sieć handlowa nie tylko zwalnia, ale i szuka nowych pracowników. 

Zobacz także

Jak podał portal Dlahandlu.pl, Tesco szuka kierownika supermarketu oraz lidera zmiany. 

Do obowiązków kierownika supermarketu ma należeć zarządzanie zespołem, wspieranie go w wykonywaniu zadań oraz nadzorowanie przebiegu procesów w sklepie w celu zapewnienia obsługi klientów na najwyższym poziomie i realizacji celów firmy.

Natomiast lider zmiany będzie odpowiedzialny za prowadzenie zmiany w sklepie dostarczając klientom wysokie standardy obsługi, zapewnienie odpowiedniej obsługi na kasach, rozdzielanie zadań w sklepie i magazynie, zapewnienie dostępności i prawidłowej ekspozycji towaru na terenie sklepu.

Zobacz także

Co oferuje Tesco nowym pracownikom?

"Dynamiczną i interesującą pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku", zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, szeroki pakiet szkoleń menadżerskich, bezpłatną i prywatną opiekę medyczną wraz z dostępem do lekarzy specjalistów czy zniżkę 10-procentową na każdorazowe zakupy w Tesco dla pracowników z 3-miesięcznym stażem pracy w ramach Programu Klientowskiego Clubcard oraz 20 proc. zniżki na posiłki w sieci Bistro.

W ubiegłym tygodniu doszło do porozumienia związkowców i Tesco w sprawie zwolnienia 2154 pracowników. Powodem jest m.in. zamknięciu 5 hipermarketów sieci oraz zmiana strategii polegającej na skupieniu się na mniejszych formatach sklepów oraz ograniczeniu asortymentu. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl