Zamknij

Tesco: pracę straci ponad 2 tys. pracowników

02.08.2019 14:01
Tesco Polska likwidacja. Zwolnionych ma zostać ponad 2 tysiące pracowników. Gdzie?
fot. Roobcio/Shutterstock (ilustracyjne)

Ponad 2 tys. osób zostanie zwolnionych w związku z likwidacją sklepów Tesco — poinformowali związkowcy z „Solidarności”. Wśród powodów jest zamknięcie czterech hipermarketów sieci.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Tesco w ostatnich dniach poinformowało o zmianie strategii sprzedaży w Polsce — czyli rezygnuje z hipermarketów na rzecz mniejszych sklepów i ograniczy asortyment w istniejących placówkach.

NSZZ „Solidarność” w Tesco poinformował na Facebooku o planowanych zwolnieniach grupowych w brytyjskiej sieci marketów.

Zobacz także

Gdzie pracownicy Tesco stracą pracę?

Jest to związane z zamknięciem hipermarketów w Rzeszowie (ul. Powstańców Warszawy 13), Żarach (ul. Broni Pancernej 15), Gliwicach (ul. Pszczyńska 315) i Tychy (ul. Towarowa 2).

Ponadto Tesco podało, że redukuje zatrudnienie z powodu zmiany struktur oraz redukcji zatrudnienia w sklepach na stanowiskach podstawowych i osób sprawujących nadzór nad pracownikami, likwidacją stoisk i działów w wybranych sklepach, zmianą struktur organizacyjnych czy redukcja zatrudnienia w biurze głównym w Polsce.

Zwolnienia mają dotyczyć 2154 osób. W tym 1 923 pracowników sklepów oraz 231 z kadry kierowniczej. Wypowiadanie umów rozpocznie się 22 sierpnia i ma się zakończyć do końca października tego roku.

Zobacz także

Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy, zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, wręczane będą wypowiedzenia umów o pracę” – zapowiedziało Tesco w piśmie do związkowców.

Tesco zamyka hipermarkety

Przypomnijmy — kilka dni temu Tesco poinformowało o planach zamknięcia ośmiu hipermarketów w Tychach, Warszawie Piastów, Rzeszowie, Warszawie Gocławiu, Bydgoszczy, Gdyni przy ul. Nowowiczlińskiej 35 i Gorzowie Wielkopolskim oraz supermarketów w Sosnowcu i Warszawie przy ul. Wolskiej.  

Jednak najnowsza informacja o zwolnieniach grupowych dotyczyła tylko części wskazanych do likwidacji placówek. 

Ponadto — w związku z ograniczeniem asortymentu — w sklepach Tesco w całej Polsce prowadzona jest wielka wyprzedaż. Między innymi kosmetyki, alkohol i artykuły przemysłowe są nawet o 50 proc. tańsze od wcześniejszych cen. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl