Zamknij

Tesco będzie miało nowego szefa. Niespodziewana decyzja

02.10.2019 09:08
Tesco Polska likwidacja 2019. Nagła dymisja szefa sieci Dave Lewisa
fot. ClimbWhenReady/Shutterstock (ilustracyjne)

Dotychczasowy szef Tesco Dave Lewis ogłosił, że zrezygnuje ze stanowiska. Dodał, że powodem jego decyzji są względy osobiste. Brytyjska sieć handlowa zmaga się z coraz większymi problemami finansowymi, również w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Tesco, największa brytyjska sieć handlowa obecna również na polskim rynku, będzie miało nowego szefa.

Jak podała agencja AFP, CEO (dyrektor generalny) Tesco Dave Lewis ogłosił ustąpienie ze stanowiska w przyszłym roku. Zastąpić ma go Ken Murphy, który obecnie pracuje w Walgreens Boots Alliance. 

Zobacz także

„The Guardian” przypomniał, że Lewis kierował brytyjską siecią handlową od pięciu lat. „Moja decyzja o ustąpieniu ze stanowiska dyrektora generalnego grupy (Tesco – przyp. red.) jest decyzją osobistą” – podkreślił. Zdaniem „The Guardiana” decyzja Lewisa jest „zaskakująca”.

Lewis przejął ster w Tesco w 2014 roku, kiedy firma była obiektem skandalu finansowego. Wówczas okazało się, że sieć handlowa stosowała kreatywną księgowość, aby podnieść wartość firmy. Dzięki nielegalnym działaniom Tesco zwiększyło swoją wartość o 263 mln funtów. 

Zobacz także

Zaledwie kilka dni wcześniej Bloomberg spekulował o możliwości sprzedania polskiego oddziału Tesco. Powodem miałoby być skupienie się na brytyjskim rynku oraz ograniczenie działalności w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tesco Polska od kilku tygodni zapowiada ograniczenie liczby swoich sklepów w całym kraju. Zwolnienia grupowe objęły około 4 tys. pracowników.

Zobacz także

RadioZET.pl/AFP/The Guardian