Zamknij

Tesco zapowiedziało kolejne zwolnienia grupowe

20.09.2019 10:30
Tesco Polska likwidacja 2019. Kolejne zwolnienia grupowe i likwidacja 5 sklepów
fot. ClimbWhenReady/Shutterstock (ilustracyjne)

Kolejne dwa tysiące osób planuje zwolnić Tesco Polska. Jest to związane z zamknięciem pięciu marketów sieci w całej Polsce. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Tesco, które jest obecne w Polsce od 1995 roku, ogłosiło kolejne plany ograniczenia załogi. 

Jak podał portal Dlahandlu.pl, brytyjska sieć handlowa zapowiedziała kolejne zwolnienia. Działająca w Tesco NSZZ „Solidarność” otrzymała pismo od władz sieci sklepów z informacją o kolejnej fali zwolnień grupowych. 

Zobacz także

Pracę ma stracić dokładnie 2117 osób – w tym 1996 pracowników z załogi podstawowej i 121 z kadry kierowniczej. Zwolnienia grupowe mają zostać przeprowadzone od 10 października do końca stycznia 2020 roku.

Co jest powodem zwolnień? Tesco zamyka kolejne pięć swoich dotychczasowych marketów: w Bydgoszczy przy ul. Toruńskiej, w Warszawie przy ul. Tysiąclecia, w Sosnowcu przy ul. 1 Maja i w Warszawie przy ul. Wolskiej oraz w Zabierzowie przy ul. Leśnej.

Zobacz także

Zaledwie kilka tygodni wcześniej Tesco Polska ogłosiło plany zwolnienia do końca października ponad 2 tys. pracowników (1923 z załogi podstawowej oraz 231 z kadry kierowniczej).

Sieć handlowa ogłosiła nową strategię sprzedaży w Polsce – rezygnację z hipermarketów na rzecz mniejszych formatów oraz ograniczenia asortymentu w sklepach, głównie przemysłowego.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl