Zamknij

Tesco dało 850 pracownikom dzień wolny z powodu nowego roku szkolnego

03.09.2019 09:46
Tesco Polska dało 850 pracownikom dzień wolny. Powodem nowy rok szkolny
fot. ClimbWhenReady/Shutterstock (ilustracyjne)

Z powodu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 850 pracowników Tesco otrzymało dzień wolny od pracy. Chodzi o rodziców pierwszaków, którzy rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą podstawową.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, pracownicy Tesco w Polsce mają niemal 18 tys. dzieci w wieku do 18. roku życia.  

„Z racji, że pierwszy dzień szkoły to wielkie wydarzenie dla każdej rodziny, Tesco zorganizowało dzień wolny dla 850 rodziców, aby mogli być z pierwszakami w szkole” – podkreśliło biuro prasowe Tesco.

Zobacz także

Ponadto brytyjska sieć handlowa zapewniła również wsparcie finansowe dla ponad 5 tysięcy pracowników, którzy mają dzieci w wieku 6-18 lat. Dla pracowników przygotowano kupony rabatowe na artykuły szkolne oraz specjalny bon na produkty z kolekcji odzieży szkolnej F&F.

Na wsparcie mogą liczyć również młodzi rodzice, którzy jednocześnie są pracownikami Tesco. Tylko w tym roku polski oddział sieci handlowej przekazał 518 pakietów powitalnych dla niemowląt z m.in. pieluchami czy olejkami.

Tesco, które jest obecne na polskim rynku od 1995 roku, posiada obecnie 350 sklepów w naszym kraju. W ostatnich tygodniach sieć handlowa ogłosiła plany zwolnienia ponad 2 tys. pracowników.

Jest to związane z planami zamknięcia co najmniej pięciu hipermarketów i zmiany strategii sprzedaży – skupienie się na mniejszych formatach i ograniczenie asortymentu w sklepach. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl