Zamknij

Tesco likwiduje kolejne pięć marketów

11.10.2019 08:44
Tesco Polska 2019. Likwidacja kolejnych sklepów. Zwolnienia grupowe
fot. Wojtek Laski/East News (ilustracyjne)

Pięć kolejnych sklepów Tesco zostanie zamkniętych, w tym dwa w Warszawie. Ponadto brytyjska sieć handlowa ogłosiła plany zwolnienia ponad 2 tys. pracowników.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Tesco ogłosiło plany zamknięcia kolejnych pięciu sklepów i zwolnień grupowych. 

Jak podała sekcja NSZZ "Solidarność" w brytyjskiej sieci handlowej, chodzi o supermarkety i hipermarkety w Bydgoszczy (ul. Toruńska 101), Sosnowcu (ul. 1-go Maja 21-23), Zabierzowie (ul. Leśna 2A), Warszawie Piastowie (ul. Tysiąclecia 7) i na stołecznej Woli (ul. Wolska 71/73).

Zobacz także

W związku z likwidacja placówek Tesco zapowiedziało zwolnienia grupowe, które mają objąć maksymalnie 2117 osób. Zostaną one przeprowadzone w okresie od 10 października tego roku do końca stycznia przyszłego roku. Ostatnie umowy o pracę rozwiążą się z dniem 30 kwietnia 2020 roku.

Jeśli zwalniani pracownicy pracowali co najmniej dwa lata, mogą liczyć na odprawę w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Staż od 2 do 8 lat pozwoli na odprawę z 2-miesięczna pensja. Natomiast pracownicy z co najmniej 8-letnim stażem mogą liczyć na odprawę z 3-miesięcznym wynagrodzeniem.

Zobacz także

Ponadto zwalniani z Tesco mogą liczyć na dodatkowe pieniądze, jeśli od 10 października do momentu rozwiązania umowy wykażą się 100-procentową obecnością w pracy.

To kolejny plan zwolnień grupowych w Tesco. W lipcu sieć ogłosiła nową strategię sprzedażową w Polsce, polegającą na rezygnacji z hipermarketów oraz ograniczeniu asortymentu w sklepach. 

Ponadto związkowcy z "Solidarności" negocjują z władzami w Tesco Polska warunki zwolnienia pracowników

Domagają się dodatkowego świadczenia dla zwalnianych pracowników w wysokości 2500 zł oraz jeszcze kolejne 500 zł, które uzależnione będzie od stuprocentowej obecności w pracy.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl