Zamknij

Teresa Czerwińska wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego

27.02.2020 11:37
Teresa Czerwińska wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego
fot. Shutterstock/Alexandros Michailidis

Była minister finansów i członek zarządu Narodowego Banku Polskiego zostanie wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Teresa Czerwińska od 1 marca 2020 roku zajmie stanowisko wiceprezesa i członka komitetu zarządzającego Europejskiego Banku Inwestycyjnego - poinformował Europejski Bank Inwestycyjny.

Rada Gubernatorów EBI mianowała Panią Czerwińską na wniosek polskiego ministra finansów

- czytamy w komunikacie

Kim jest Teresa Czerwińska?

Nowa wiceprezes EBI od stycznia 2018 roku do czerwca 2019 roku była ministrem finansów. Po zmianach kadrowych prezydent Andrzej Duda powołał ją na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz także

Na początku lutego 2020 minister finansów Tadeusz Kościński przedstawił kandydaturę Czerwińskiej na stanowisko wiceprezesa EBI, członka komitetu zarządzającego banku. Tuz po zgłoszeniu kandydatury, była minister finansów w rozmowie z PAP stwierdziła, że czuje się „zaszczycona” tym faktem.

- Europejski Bank Inwestycyjny jest największym na świecie bankiem rozwojowym i partnerem o znaczeniu strategicznym dla Polski. Wybór przedstawiciela Polski będzie oznaczał wzrost pozycji naszego kraju w zarządzie EBI, co będzie świadczyć o docenieniu naszego kraju na arenie międzynarodowej- mówiła wówczas Czerwińska

Zobacz także

Europejski Bank Inwestycyjny zajmuje się udzielaniem kredytów na preferencyjnych warunkach na projekty wspierające cele UE. Udziałowcami są wszystkie unijne kraje.

RadioZET.pl/PAP