Zamknij

Palikot rozkręca biznes. Zebrał ponad 800 tys. zł na produkcję piw

15.11.2019 16:24
Tenczyńska Oktovita. Palikot zebrał 800 tysięcy na nowy biznes
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

Były poseł Janusz Palikot zorganizował zbiórkę crowndfundingową na rozkręcenie nowego biznesu. Zajmie się teraz produkcją piw starzonych i staropolskich gorzałek. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

„Zebraliśmy już grubo ponad 800 000 zł wpłacone przez moich nowych wspólników!” – poinformował Janusz Palikot.  

Chodzi o spółki Tenczyńska Okovita, której akcje kupiło już ponad 400 inwestorów. „To ogromna grupa ludzi, która będzie tworzyć rewolucje na rynku alkoholi mocnych!”- poinformował inicjator akcji.

Zobacz także

Janusz Palikot poza działalnością polityczną, od lat związany był z branżą alkoholową. Już w latach 90-tych utworzył firmę „Ambra” i pod jej szyldem zajął się produkcją win musujących. Kilka lat później założył  spółkę Jabłonna S.A związaną z produkcją wódki. Rok temu wykupił od Marka Jakubiaka Browar Tenczynek z zamiarem rozkręcenia produkcji piw starzonych i staropolskich gorzałek. Nowa spółka ma działać właśnie dzięki środkom uzyskanych przez portal crowdfundingowy.

Jak czytamy w opisie projektu, Tenczyńska Okovita, czyli spółka-córka Browaru Tenczynek, planuje rozpoczęcie rzemieślniczej produkcji okowity. Chodzi o staropolski, potrójnie destylowany alkohol. Spółka zajmie się też produkcją piw leżakowanych w beczkach po różnego rodzaju alkoholach, w tym także po Okowicie Tenczyńskiej.

Zobacz także

Cel Palikota to uzbieranie ponad 4 milionów złotych.
RadioZET.pl