Zamknij

Nowy projekt Janusza Palikota. Były poseł uruchamia zbiórkę na produkcję piw

18.10.2019 15:34
Palikot organizuje zbiórkę na produkcję wódki i piwa
fot. BARTEK SYTA/Polska Press/East News

Janusz Palikot zajmie się produkcją piw starzonych i staropolskich gorzałek. Na portalu crowndfundingowym zbiera pieniądze na rozkręcenie biznesu. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Janusz Palikot poza działalnością polityczną, od lat związany był z branżą alkoholową. Już w latach 90-tych utworzył firmę „Ambra” i pod jej szyldem zajął się produkcją win musujących. Kilka lat później założył  spółkę Jabłonna S.A związaną z produkcją wódki. Rok temu wykupił od Marka Jakubiaka Browar Tenczynek z zamiarem rozkręcenia produkcji piw starzonych i staropolskich gorzałek.

„Nowa spółka Tenczyńska Okovita ma wyposażyć wydzieloną część browaru w nowe instalacje i uruchomić miejsce do degustacji za pieniądze uzyskane przez portal crowdfundingowy” – informuje portal wiadomościhandlowe.pl

Zobacz także

Jak czytamy w opisie projektu, Tenczyńska Okovita, czyli spółka-córka Browaru Tenczynek, planuje rozpoczęcie rzemieślniczej produkcji okowity. Chodzi o staropolski, potrójnie destylowany alkohol.

Alkohole wysokoprocentowe są obecnie w przededniu rewolucji porównywalnej do tej, która 10 lat temu zaczęła zmieniać na lepsze polski rynek piwny. To dobry czas na wykorzystanie budzącego się potencjału i wskrzeszenie kraftowej okowity

– czytamy na stronie internetowej zbiórki.

Spółka zajmie się też produkcją piw leżakowanych w beczkach po różnego rodzaju alkoholach, w tym także po Okowicie Tenczyńskiej.

Zobacz także

Celem Palikota jest zebranie od internautów 4,2 miliona złotych. Jak mówił podczas konferencji prasowej, już w pierwszym roku działalności spółka chce sprzedać około 700 tysięcy butelek trunku.

Zbiórka ma ruszyć na przełomie października i listopada bieżącego roku.

 

RadioZET.pl/wiadomościhandlowe.pl