Zamknij

Uwaga na fałszywe maile ws. prądu. Tauron ostrzega przed oszustami

21.02.2020 13:13
Tauron. Maile w sprawie płatności za prąd to oszustwo
fot. EAST NEWS

Tauron ostrzega swoich klientów przed fałszywymi mailami w sprawie płatności za prąd. Oszuści podszywają się pod pracowników spółki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Klienci spółki Tauron otrzymali maile z wezwaniem do uregulowania rachunków za prąd. Spółka ostrzega – to oszustwo.

 „Jeżeli nie odnotujemy wpłaty w przeciągu 24 godzin, będziemy zmuszeni przerwać dostawę prądu”- straszą oszuści w mailach rozsyłanych klientom.

Wiadomości tego typu są próbą wyłudzenia pieniędzy. Apelujemy do klientów o nieotwieranie plików załączonych do tych e-maili i niedokonywanie płatności na ich podstawie. Tych wiadomości nie wysyła do swoich klientów TAURON 

– mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia

Spółka przypomina w komunikacie, że w przypadku zaległości na rachunku, spółka musi poinformować o ewentualnym wyłączeniu prądu listownie. „Tylko informacja przekazana na piśmie może być, zgodnie z prawem, podstawą wstrzymania dostaw energii z powodu zadłużenia” – czytamy w komunikacie.

Zobacz także

Tauron zaznacza też, że w listach wzywających do zapłaty wyznacza klientom 14-dniowy termin spłaty, a nie tak jak w fałszywym mailu –  24-godzinny. Dodaje, że w takich pismach powinna zaleźć się kwota należności oraz numer konta bankowego spółki.

Ponadto, w listach od Taurona klienci znajdą podstawę prawną roszczenia spółki oraz informacje o prawie do reklamacji.

Zobacz także

RadioZET.pl