Zamknij

Zmiany w tarczy dla firm. PKD nie będzie mieć znaczenia

23.02.2021 17:20
Zniesienie kodów PKD w tarczy finansowej
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EastNews

Tarcza finansowa PFR jest wsparciem dla firm, które najbardziej ucierpiały w trakcie pandemii. Do tej pory subwencje rządowe dostawały podmioty, które nie tylko wykazały straty finansowe spowodowane przez lockdown, ale także podlegały pod wybrane kody PKD. Rzecznik MŚP walczy, aby zastrzyk gotówki dla właścicieli firm był przydzielany na podstawie wysokości poniesionych strat, a nie kodu prowadzonej działalności.

Lockdown sprawił, że Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w czasie pandemii musi mierzyć się z dodatkowymi wyzwaniami, które generują rządowe restrykcje. Zamrożenie gospodarki, wprowadzenie reżimu sanitarnego i przestoje w działaniu niektórych branż wymagają reprezentowania interesów wszystkich grup przedsiębiorców.

Zdaniem Adama Abramowicza wielu mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy nie zostali ujęci w tarczy antykryzysowej, także potrzebuje wsparcia, ponieważ zostali pozbawieni przychodów.

Lockdown. Tarcza antykryzysowa

Rzecznik MŚP wystąpił z inicjatywą dotyczącą równego traktowania wszystkich podmiotów, które ucierpiały z powodu pandemii. Adam Abramowicz poinformował na swoim profilu na Twitterze, że w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii trwają już prace nad rozpatrzeniem jego inicjatywy.

Rzecznik MŚP postuluje również w piśmie do ministra finansów, aby organy podatkowe zwróciły szczególną uwagę na przypadki, gdy przedsiębiorca we wniosku o umorzenie zaległości wykaże, że jest w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej wystąpieniem pandemii.

RadioZET.pl