Zamknij

Rząd potwierdził nowe tarcze. Wsparcie dla siłowni i klubów fitness

16.10.2020 17:31
kobieta w pustej sali fitness
fot. Shutterstock

Nowe obostrzenia obowiązujące w strefie czerwonej to między innymi zawieszenie działalności siłowni i klubów fitness. To wyrok śmierci dla branży, która poniosła już ogromne straty na wiosnę 2020 roku.

Koronawirus nie zna powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowych duch”. Jedynym znanym dziś pewnym sposobem na pokonanie COVID-19 jest dystans społeczny: jeśli ludzie nie będą się ze sobą spotykać, nie będą też transmitować dalej choroby.

Z tego powodu rząd wprowadza drastyczne obostrzenia: zawieszenie działalności siłowni, klubów fitness, basenów i aquaparków, a więc miejsc, gdzie gromadzili się aktywni i dbający o kondycję ludzie. Wiele przedsiębiorstw ucierpiało już z powodu pandemii tak mocno, że kolejny okres bez przychodów oznaczać będzie konieczność zwinięcia interesu. Sposobów na pomoc w przetrwaniu tych ciężkich chwil szukali politycy podczas zebrania Gospodarczego Sztabu Kryzysowego.

Tarcze antykryzysowe dla siłowni i klubów fitness

Tarcz antykryzysowych miało już nie być. Takie deklaracje padały ze strony polityków, którzy wskazywali, że po początkowym szoku polska gospodarka szybko zaczęła stawać na nogi i ma przed sobą świetlane perspektywy.

Zobacz także

Wszystko zmieniło się w ciągu dwóch tygodni. Kolejne rekordy wykrywanych dobowo zakażeń doprowadziły do wprowadzenia dla ponad połowy Polaków nieformalnego lockdownu, z obostrzeniami żywcem przeniesionymi z wiosennego zamrażania gospodarki.

Zobacz także

Restrykcje mające spowolnić rozprzestrzeniania się koronawirusa najbardziej zabolały właścicieli siłowni i klubów fitness, które do odwołania muszą zawiesić działalność. Rząd dostrzegł, że przedsiębiorcy stawiani są w bardzo trudnej sytuacji, dlatego też zaczął opracowywać nowe programy pomocowe. Propozycje omówiono 16 października 2020 na zebraniu Gospodarczego Sztabu Kryzysowego.

Zobacz także

Oprócz premiera Mateusza Morawieckiego w spotkaniu wzięli udział także wicepremierzy Jarosław Gowin i Jacek Sasin, minister finansów Tadeusz Kościński, Prezes NBP Adam Glapiński, prezes PFR Paweł Borys, prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes UOKiK Tomasz Chróstny, szef KNF Jacek Jastrzębski oraz Rzecznik Rządu Piotr Müller.

Spotkanie poświęcone było m.in. instrumentom i dodatkowym formom wsparcia dla przedsiębiorców z branż, które mają ograniczone możliwości dochodowe w wyniku pandemii koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zasadami bezpieczeństwa. Sztab pracuje nad systemem wsparcia i zapewnieniem utrzymania miejsc pracy osób zatrudnionych w tych branżach

Komunikat GSK

Wypracowane rozwiązania mają być zaprezentowane przedsiębiorstwom w ciągu kilku najbliższych dni. Nowa tarcza antykryzysowa to jedyna nadzieja dla branży fitness, której przedstawiciele zapowiedzieli już organizowanie protestów o obronie swoich interesów oraz miejsc pracy.

Zagłosuj

Czy branża fitness przetrwa nowe obostrzenia?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/gov.pl