Zamknij

Zwolnienie z ZUS. Zbliża się termin złożenia deklaracji

27.10.2020 14:49
Zwolnienie z ZUS. Termin złożenia deklaracji
fot. WDnet Creation/shutterstock (ilustracyjne)

Przedsiębiorcy, którzy skorzystali ze zwolnienia ze składek na ZUS muszą teraz rozliczyć się z urzędem. Chodzi m.in. o branżę turystyczną i hotelarską.

Zwolnienie z ZUS znów dostępne jest dla sektora turystycznego, hotelarskiego, a także dla organizatorów targów i konferencji. Takie rozwiązanie wprowadziła branżowa tarcza 5.0.

Zakład przypomina, że firmy, które wnioskowały o zwolnienie z opłacania składek muszą złożyć deklaracje rozliczeniowe. Czasu jest niewiele.

Zwolnienie z ZUS. Przedsiębiorcy muszą rozliczyć się z urzędem

Tarcza 5.0 to najnowsze wsparcie adresowane do poszkodowanych branż. Przedsiębiorcy poszkodowani przez lockdown wywołany pandemią mogli liczyć na zwolnienie z ZUS i świadczenie postojowe.

Zobacz także

Płatnicy sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, konferencji, wystaw mogli liczyć na zwolnienie ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień. Jednym z warunków jest przekazanie do końca października deklaracji rozliczeniowych, o czym przypomina ZUS.

 

Warunkiem uzyskania zwolnienia jest m.in. prowadzenie działalności przed 30 czerwca 2020 roku.  Należy również wykazać 75 proc. spadek przychodów w porównaniu z miesiącami z 2019 roku Wnioski o zwolnienie można składać do końca listopada 

rzecznik ZUS Paweł Żebrowski

Rzecznik przypomniał, że przedsiębiorcy zostaną zwolnieni ze składek jeśli do końca października przekażą do ZUS dokumenty rozliczeniowe.  - Zdarza się, że przedsiębiorcy zapominają o przekazaniu tych informacji na czas. Spóźnienie w tym przypadku będzie oznaczało brak możliwości skorzystania ze zwolnienia. Jasno o tym mówi ustawa – podkreśla rzecznik.

RadioZET.pl/ZUS