Zamknij

Zła wiadomość dla kierowców. Tankowanie będzie droższe

06.09.2019 21:30
Tankowanie będzie droższe. Ceny paliw wzrosną
fot. Shutterstock/ Phanat (ilustracyjne)

Dobry czas dla kierowców już minął. Na stacjach benzynowych będzie coraz drożej – alarmują eksperci.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

W ubiegłym tygodniu kierowcy mogli zaoszczędzić na tankowaniu. Jak zauważają analitycy e-petrol, wtedy pierwszy raz od końca lutego średnia cena za litr 95-oktanowej benzyny i oleju napędowego znalazła się poniżej poziomu 5 złotych.

Sezon na obniżki dobiega jednak końca.

Jak zauważają analitycy, ostatnie miesiące przyniosły obniżki nawet o 8 groszy na litrze benzyny. Wskazują tym samym, że dzięki obniżkom także we wrześniu tankowanie jest tańsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Cena 95-oktanowej odmiany benzyny spadła aż o 8 groszy, do poziomu 4,99 złotych za litr. Tankując diesla płacimy średnio w Polsce 4,97 złotych za litr, czyli o grosz mniej niż przed tygodniem. O tyle samo potaniał autogaz, który kosztuje aktualnie 1,96 złotych za litr i jest to najniższa cena tego paliwa od dwóch lat – czytamy w komentarzu e-petrol.

Zobacz także

To jednak ma się zmienić

Eksperci przewidują podwyżki i zaznaczają, że te mogą być spowodowane niskimi marżami dla sprzedawców.

Zgodnie prognozą e-petrol w nadchodzącym tygodniu przedziały cenowe dla benzyny 95-oktanowej wynoszą 4,96-5,07 złotych za litr, dla diesla 4,97-5,09 złotych za litr oraz 1,94-2,02 złotych za litr dla autogazu.

RadioZET.pl/E-petrol.pl