Zamknij

Tadeusz Kościński. Kim jest nowy minister finansów?

08.11.2019 20:10
Tadeusz Kościński przyszłym ministrem finansów
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Tadeusz Kościński zastąpi Jerzego Kwiecińskiego na stanowisku szefa resortu finansów – ogłosił Mateusz Morawiecki. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Tadeusz Kościński został stosunkowo niedawno, bo w lipcu 2019 roku, powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Wcześniej działał w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, które jak zapowiedział Morawiecki, przekształci się w resort rozwoju, którym pokieruje Jadwiga Emilewicz.  

Morawiecki podał skład nowego rządu. Sprawdź, co się zmieniło!>>>

Kim jest Tadeusz Kościński?

W resorcie przedsiębiorczości Tadeusz Kościński odpowiadał za działania wzmacniające ekspansję zagraniczną polskich firm, za wzrost inwestycji, rozwijanie gospodarki cyfrowej i upowszechnianie płatności bezgotówkowych. Był też odpowiedzialny za promocję gospodarki polskiej w kraju i za granicą oraz kształtowanie i realizację zasad wymiany handlowej Unii Europejskiej z krajami trzecimi. Kościński miał swój udział w reformie Specjalnych Stref Ekonomicznych.

Zobacz także

Zanim trafił do resortu przedsiębiorczości,  pełnił funkcję wiceministra rozwoju. Przez całą karierę zawodową związany z sektorem bankowym.

Od 1997 roku pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK S.A. Wcześniej pracował w Polskim Banku Rozwoju S.A., Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku Śląskim i Banku Pomorskim, a także w dwóch bankach w Londynie. Od 27 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Absolwent Goldsmith’s University of London. Fundator Fundacji Kresy Historii.

Zobacz także

RadioZET.pl/Ministerstwo Finansów