Zamknij

TVP: Polacy się bogacą. Milionerów przybywa lawinowo

13.12.2019 14:34
TVP: Polacy się bogacą. Milionerów przybywa lawinowo
fot. TVP.Info (screenshot)

Portal TVP.Info poinformował, że "Polacy są bogacą, a milionerów przybywa lawinowo". Serwis internetowy telewizji publicznej powołał się na raport KPMG na temat zamożności Polaków.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

TVP Info na swojej stronie internetowej poinformowało o wynikach corocznego badania zamożności polskiego społeczeństwa, opublikowanego w portalu Business Insider Polska.

Wynika z niego, że w 2019 roku prognozowana wartość rynku dóbr luksusowych wzrosła do kwoty 25 mld zł. W porównaniu z ubiegłym rokiem, to więcej o 5,4 proc.

Zobacz także

W ubiegłym roku w Polsce było ponad 32,1 tys. osób zarabiających powyżej miliona zł rocznie. To o 40 proc. więcej, niż rok wcześniej.

W 2018 roku w Polsce mieszkało już 234,4 tys. osób zarabiających ponad 20 tys. zł brutto miesięcznie - ten próg przez ekspertów KPMG jest uznawany za bogactwo.

TVP.Info przypomniał cytat partnera KPMG Andrzeja Marczak, który powiedział, że "cały czas jesteśmy społeczeństwem na dorobku w porównaniu do Europy Zachodniej", jednak – zaznacza – "z roku na rok gonimy Zachód i stajemy się coraz bogatsi".

- Spodziewamy się, że mimo że spodziewanego spowolnienia gospodarczego rynek dóbr luksusowych zachowa dużą odporność - wskazał Tomasz Wiśniewski, partner KPMG, cytowany przez Business Insider Polska.

RadioZET.pl/TVP.Info