Zamknij

Sieć TEDi wkracza do Polski. 50 sklepów do kwietnia 2020 roku

06.12.2019 10:33
TEDi w Polsce. 50 sklepów do kwietnia 2020 roku
fot. Shutterstock/EnesPhography (ilustracyjne)

Niemiecka sieciówka non-food TEDi planuje ekspansję w Polsce. Do końca kwietnia 2020 roku ma powstać 50 sklepów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

TEDi ma dziś w Polsce 14 sklepów i zatrudnia 153 pracowników – wylicza portal wiadomoscihandlowe.pl. To sieć należąca do niemieckiego koncernu Tengelmann Group, która w Polsce pojawiła się jesienią 2018 roku.

TEDi planuje kolejne inwestycje w Polsce i chce zwiększyć liczbę sklepów w Polsce do 50 placówek w 2020 roku. Spółka nastawiona jest na najem obiektów handlowych w wybranych lokalizacjach i póki co nie planuje budowy własnych sklepów.

Zobacz także

Asortyment sieci TEDi to przede wszystkim artykuły wyposażenia domu i aranżacji wnętrz, akcesoria biurowe, elektronika i narzędzia, ale także zabawki czy produkty dla zwierząt. Jak wskazuje portal, szef sieci TEDi w Polsce unika porównania z innymi dyskontami non-food, takimi jak Pepco czy KiK.

Od razu można zauważyć, że w placówkach Pepco i KiK dominują tekstylia, w naszych sklepach tak nie jest. Produkty, które można kupić w sklepach TEDi, są uwielbiane przez polskich klientów

– mówi Mirosław Huczek, prezes zarządu spółki TEDi Sieć Handlowa.

TEDi posiada ponad 2 tysiące sklepów w całej Europie i zatrudnia około 19 000 pracowników w 8 krajach. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2004 roku w Dortmundzie.

Zobacz także

RadioZET.pl/wiadomoscihandlowe.pl