Zamknij

Szwagier prezesa Pekao z dyrektorską posadą

Piotr Drabik
08.02.2019 13:04
Szwagier prezesa Pekao Michała Krupińskiego dyrektorem w Alior Banku
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/East News

Szwagier prezesa banku Pekao i donator Solidarnej Polski był dyrektorem w Alior Banku. Według „Pulsu Biznesu” Piotr Zdrzalik, brat żony Michała Krupińskiego, otrzymywał około 30 tys. złotych wynagrodzenia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Pekao i jego prezes Michał Krupiński pojawili się na ujawnionych przez „Gazetę Wyborczą” taśmach ze spotkań w sprawie K-Towers.

Jeden z największych polskich banków miał udzielić 1,3 mld zł kredytu na budowę dwóch 190-metrowych wież na warszawskiej Woli. Ostatecznie inwestycja, w której miała brać spółka Srebrna, została zawieszona przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

„Puls Biznesu” podkreślił, że Krupiński nazywany jest w środowisku partii rządzącej „złotym dzieckiem PiS” i jest uznawany za stronnika ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.  

Zobacz także

Według informacji gazety Krupiński, który w okresie od kwietnia 2016 do czerwca 2017 roku był przewodniczącym Rady Nadzorczej Alior Banku, miał odpowiadać za awans Piotra Zdrzalika. Przed pięcioma laty wsparł on wielotysięczną darowizną Solidarną Polskę Ziobry, a prywatnie jest on bratem żony Michała Krupińskiego, Anny

„Puls Biznesu” przypomniał, że Krupiński odszedł z Alior Bank po tym, jak rada, którą kierował, powołała nowy zarząd banku z Michałem Chyczewskim na czele. Jego kandydaturę miał forsować obecny szef banku Pekao. 

Zobacz także

Zdrzalik miał otrzymać funkcję kierowniczą w banku już po powołaniu nowego zarządu. Według gazety pełnił funkcję dyrektora w dziele marketingu, odpowiadając za marketing cyfrowy, m.in. kwestie pozycjonowania stron internetowych. Szwagier Krupińskiego miał także zajmować się projektami technologicznymi Alior Banku.

Według gazety Zdrzalik odszedł z banku za porozumieniem stron pod koniec 2018 roku, kiedy pracami zarządu Alior Banku pełnił już Krzysztof Bachta (Chyczewski złożył rezygnację w marcu 2018 roku).

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD