Zamknij

Centrum handlowe w Szkocji na sprzedaż za jednego funta

Piotr Drabik
21.01.2019 14:05
Szkocja. Centrum handlowe na sprzedaż za jednego funta
fot. the-postings.com

W mieście portowym Kirkcaldy w Szkocji zostało wystawione na sprzedaż centrum handlowe. Cena wywoławcza wynosi zaledwie jednego funta, ponieważ do tej pory nie udało się znaleźć nowych nabywców. Budowa obiektu pochłonęła 4,25 mln funtów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podało BBC News, centrum handlowe The Postings nie ma szczęścia do nowych najemców. Właścicielem obiektu jest fundusz emerytalny Columbia Threadneedle, który od miesiąca próbuje sprzedać obiekt.

Zobacz także

Centrum o powierzchni 7489 metrów kwadratowych otwarto w 1981 roku, a jego budowa kosztowała wówczas 4,25 mln funtów.

W latach 90. udało się do niego przyciągnąć znane marki, ale obecnie budynek boryka się ze sporymi problemami finansowymi. Tesco zamknęło tutaj swój market w 2015 roku. Obecnie wynajęte jest 14 z 21 lokali w centrum handlowych.

BBC News podkreśla, że coraz więcej sklepów zamyka swoje lokale w okolicy i przenosi handel do internetu. Koszty rocznego utrzymania centrum są wyższe niż 152 tys. funtów, które przynosi czynsz z wynajmu lokali. 

Właściciel centrum nie ukrywa, że wystawiając budynek na sprzedaż po bardzo okazyjnej cenie, liczy na duże zainteresowanie ofertą.

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC News/PTD