Zamknij

Sześcioraczki z Tylmanowej otrzymały 919 tys. zł z sejmiku małopolskiego

25.02.2020 16:56
Sześcioraczki z Tylmanowej otrzymały 919 tys. zł z sejmiku małopolskiego
fot. szescioraczki_pl_sextuplets/Instagram

Sześcioraczki z Tylmanowej otrzymały kolejne wsparcie. Tym razem od radnych sejmiku województwa małopolskiego. Podczas poniedziałkowej sesji zdecydowali o przekazaniu dla nich 919 tys. zł 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Pieniądze mają trafić do gminy Ochotnica Dolna, w której słynne rodzeństwo przyszło na świat. Środki na ten cel pochodzą z budżetu województwa.

- Posiadanie tak licznego potomstwa to błogosławieństwo, ale także olbrzymie wyzwanie. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa pozwoli rodzicom wychowywać pociechy bez trosk o ich najważniejsze potrzeby – mówił Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

Zobacz także

Marta Malec-Lech z zarządu województwa wyjaśniła, że dzieci są wcześniakami, więc mają obniżoną odporność i opieka nad nimi wymaga dużej ostrożności.

Wszystkie dzieci muszą być rehabilitowane pod okiem specjalistów kilka razy w tygodniu, wymagają także codziennej stymulacji w domu. Zapewnienie im odpowiedniej opieki to prawdziwe wyzwanie, dlatego środki w wysokości ponad 919 tysięcy złotych. będą przekazane na rzecz rodziny, tak aby rodzice mogli zorganizować dla nich całodobową opiekę

Marta Malec-Lech

W ubiegłym roku sejmik województwa małopolskiego przekazał 100 tys. zł na pomoc dla rodziców sześcioraczków.

Sześcioraczki z Tylmanowej

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela przyszły na świat 20 maja 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ciąża została rozwiązana przez cesarskie cięcie w 29. tygodniu.

Zobacz także

Noworodki ważyły od 890 g do ok. 1300 g. Do domu wypisywane były stopniowo. Według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż na świecie.

Do tej pory samorząd województwa małopolskiego przekazał rodzicom sześcioraczków pomoc finansową w łącznej wysokości 485 tys. zł. Pieniądze te przeznaczono m.in. na wyprawkę dla dzieci oraz zatrudnienie opiekunek.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP