Zamknij

Sześcioraczki w Krakowie. Rodzice apelują o niewpłacanie dla nich pieniędzy

Piotr Drabik
27.05.2019 12:11
Sześcioraczki w Krakowie. Apel rodziców o nie wpłacanie pieniędzy na zbiórki
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Rodzice sześcioraczków, które w ubiegłym tygodniu urodziły się w Krakowie, zaapelowali do potencjalnych darczyńców. Na Facebooku napisali, żeby „nie wpłacać pieniędzy na zbiórki pieniężne” na wychowanie sześciorga dzieci.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Sześcioraczki urodziły się w poniedziałek, 20 maja, w Krakowie: cztery dziewczynki (Zosia, Kaja, Malwina i Nela) oraz dwóch chłopców (Filip i Tymon).

Po informacji o bardzo rzadkich urodzinach – sześcioraczki rodzą się raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie – rodziców dzieci spotkała fala gratulacji oraz propozycja wpłat pieniędzy na wychowanie najmłodszych.

Kobieta w 9 minut urodziła sześcioraczki. Lekarze byli w szoku

W internecie szybko pojawiły się zbiórki, rzekomo na rzecz wsparcia dla rodziny sześcioraczków. Do sprawy na Facebooku odniosła się matka nowo narodzonych dzieci.

„Dziękujemy bardzo wszystkim za wsparcie, modlitwę, gratulacje. Bardzo dużo to dla nas znaczy. Dziękujemy również za prezenty jest to dla nas bardzo miłe. Prosimy jednocześnie o nie organizowanie i nie wpłacanie pieniędzy na zbiórki pieniężne. Żadna z nich nie wyszła z naszej inicjatywy” – napisała pani Klaudia.

Znamy imiona polskich sześcioraczków. Mama: powoli dochodzę do siebie

Ciąża mamy sześcioraczków została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Mama czuje się dobrze, dzieci przebywają w inkubatorach, każde z nich waży około 1 kg.

– Najprawdopodobniej to pierwsze sześcioraczki w Polsce – powiedziała rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska. W piątek sześcioraczki odwiedził w szpitalu prezydent Andrzej Duda.

– Gratulujemy i bardzo dziękujemy, bo to wydarzenie, które rozsławiło nas na świecie – mówił prezydent.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl/PAP/PTD