Zamknij

Szef WhatsApp przejmuje Signal. Zmiany w zarządzie

12.01.2022 18:11
Szef WhatsApp przejmuje Signal. Zmiany w zarządzie
fot. Marek BAZAK/East News

Ze stanowiska CEO komunikatora Signal odszedł Moxie Marlinspike. Rezygnując ze stanowiska, wskazał tymczasowego zastępcę. Okazał się nim Brian Acton, współzałożyciel platformy WhatsApp. Będzie on pełnił funkcję dyrektora generalnego w okresie przejściowym, dopóki nie zostanie powołany nowy szef Signala.

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. "Financial Times" informował nawet, że aplikacja była szpiegowana przez izraelskiego wirusa.

Alternatywnym komunikatorem, określanym jako bardziej bezpieczny, prywatny i anonimowy, uważany jest Signal. Po informacji o odejściu ze stanowiska CEO Moxie Marlinspike, jego miejsce zajął jeden z założycieli WhatsApp.

Były szef WhatsApp nowym CEO Signala

Odchodzący ze stanowiska dyrektor generalny Signal był równocześnie pomysłodawcą i założycielem firmy. Dlaczego rezygnuje ze stanowiska CEO? Podaje dwa argumenty: stabilna pozycja komunikatora na rynku i podjęcie dalszych kroków własnego rozwoju.

Przedstawiciel WhatsApp ma zarządzać Signalem do momentu znalezienia docelowego szefa firmy. W okresie przejściowym dotychczasowy CEO pozostanie w kadrze kierowniczej aż znajdzie kompetentną osobę na stałe.

Przypomnijmy, że Brian Acton, który współtworzył WhatsApp, odszedł z firmy w 2017 roku. Wcześniej pracował m.in. w Apple, Adobe i Yahoo.

RadioZET.pl