Zamknij

Szczepienia w centrach handlowych w niedziele handlowe. Oto lista miejsc

08.12.2021 21:22
Punkty szczepień czynne w niedziele handlowe
fot. siekierski.photo/Shutterstock

Przed nami dwie grudniowe niedziele handlowe. Polska Rada Centrów Handlowych korzysta z okazji i zaprasza na szczepienia w galeriach także w niedziele.

Zakaz handlu sprawił, że niemal zapomnieliśmy już o możliwości niedzielnych zakupów w galeriach handlowych. Tymczasem w grudniu będą dwa dodatkowe dni na przedświąteczne zakupy: 12 i 19 grudnia.

Polska Rada Centrów Handlowych zachęca, by odwiedzić galerie i zaszczepić się. Punkty szczepień w centrach handlowych w większości działać będą także w niedziele handlowe.

Szczepienia w galeriach handlowych także w niedziele

„W centrach handlowych w całej Polsce działa już ponad 100 punktów szczepień. Przeważająca większość z nich będzie również funkcjonowała w niedziele handlowe 12. i 19. grudnia br. To bardzo dobry czas na podjęcie decyzji o zaszczepieniu się” – czytamy w komunikacie PRCH.

Załączamy listę placówek, w których można się zaszczepić>

Zarówno sprzedawcy, jak i klienci galerii handlowych, powinni pamiętać o obostrzeniach, jakie obowiązują od 1 grudnia 2021 roku.

Na przedświąteczne zakupy, także w niedziele handlowe, mogą wybrać się także policjanci i inspektorzy, którzy sprawdzą, czy sprzedawcy nie łamią obostrzeń. Nowy limit klientów to 1 osoba na 15 mkw. We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

RadioZET.pl