Zamknij

Chcesz poczuć się jak pilot samolotu? LOT udostępnił dla chętnych symulator dreamlinera

Olga Papiernik
10.10.2018 11:13
symulator lotu
fot. Sputnik/EAST NEWS

Każdy, kto będzie chciał przez chwilę poczuć się pilotem samolotu Boeing 787 Dreamliner, będzie mógł w środę usiąść za sterami tej maszyny w symulatorze Boeinga. Dreamlinery latają we flocie PLL LOT.

Symulator lotu

- Do Warszawy przyleciał symulator Boeinga 787 Dreamliner. Nie jest to symulator szkoleniowy, czyli taki, na którym można zdobywać lub przedłużać uprawnienia pilota, ale taki - jak twierdzą piloci LOT - najbardziej realistycznym jeśli chodzi o jego wyposażenie. Umieszczone w nim zostały oryginalne fotele z dreamlinera oraz przepustnica, czyli urządzenie służące do regulowania ciągów silników. Ponadto jest w nim wyświetlacz, który pokazuje sztuczny horyzont, parametry silnika oraz trasę przelotu maszyny. Każdy, kto usiądzie za sterami w symulatorze, może przez chwilę poczuć, że pilotuje dreamlinera - powiedział rzecznik PLL LOT Adrian Kubicki.

Jak dodał, symulator jest wyposażony w pełni funkcjonalny autopilot, w którym można ustawić kierunek lotu, prędkość, czy wysokość na jakiej ma lecieć samolot.

- Nie co dzień się zdarza, żeby realistycznie doświadczyć pilotowania dreamlinera oraz poznać tajniki pracy pilotów. Każdy kto będzie chciał to poczuć, może w środę przyjść do hotelu Renaissance, znajdującego się przy Lotnisku Chopina i usiąść w symulatorze, który tego dnia będzie dla wszystkich dostępny. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił za sterami dreamlinera - powiedział Kubicki.

W barwach LOT-u lata 11 Boeingów 787 Dreamliner. Do końca 2019 r. flota dreamlinerów, które obsługują trasy dalekodystansowe, zwiększy się do 15 maszyn. 

PAP/Aneta Oksiuta/OP