Zamknij

Sylwester w hotelu? Branża: zaczyna brakować wolnych miejsc

03.11.2021 13:34
Planujecie sylwestrowy wyjazd? Miejsc w hotelach może zabraknąć
fot. MAREK BEREZOWSKI/REPORTER/East News

Hotelarze nie będą mogli narzekać na brak ruchu w okresie świąteczno-sylwestrowym. Mają już prawie komplet rezerwacji i mogą odrabiać ubiegłoroczne straty.

Lockdown w ubiegłym roku pokrzyżował świąteczne i sylwestrowe plany, a hotelarzy pozbawił zarobku. W tym roku, jeśli rząd znów nie zaskoczy przedsiębiorców nowymi obostrzeniami, branża będzie mogła odrobić straty.

Jeśli ktoś planuje świąteczny lub sylwestrowy wyjazd, musi pospieszyć się z rezerwacją. Większość hoteli w górach nie przyjmuje już zapisów – wynika z danych Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Sylwester w hotelu? Ostatnie chwile na rezerwacje miejsc

Właściciele hoteli mogą oczekiwać zysków w okresie świąteczno-sylwestrowym, jeśli tylko rząd nie pokrzyżuje im planów. Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w rozmowie z PAP podał, że w niektórych hotelach blisko 80 proc. miejsc jest już zarezerwowanych.

- Obiekty noclegowe o wysokim standardzie, hotele oferujące dodatkowe atrakcje, luksusowe domki czy apartamenty w Zakopanem na okres świąteczno-noworoczny są w dużej mierze już zarezerwowane. Sporo wolnych miejsc można znaleźć natomiast w pensjonatach czy kwaterach prywatnych – mówił ekspert.

Hotelarze są usatysfakcjonowani z rezerwacji świąteczno-noworocznych. Początek listopada to już ostatnie momenty na znalezienie ofert na Sylwestra pod Giewontem 

Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej

Pośpieszyć się muszą w szczególności ci, którzy planują sylwestrowy wyjazd. W okresie świątecznym nieco łatwiej będzie znaleźć wolne miejsce, gdyż jak podał Wagner, nieco ponad 60 proc. miejsc jest zarezerwowanych.

Na jakie ceny można liczyć? Niektórzy hotelarze nie zmienili stawek od początku pandemii, inni, chcąc szybko odrobić straty, ponieśli ceny. Niewykluczone, że turyści zapłacą na nocleg nawet 30 proc. więcej niż przed koronakryzysem.

RadioZET.pl/PAP