Zamknij

"Sylwester Marzeń". Rząd zmienił obostrzenia dla TVP

30.12.2020 19:46
"Sylwester Marzeń" z dwójką 2021. Rząd zmienił obostrzenia dla TVP
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News (ilustracyjne)

"Sylwester Marzeń" obchodzi obostrzenia podczas narodowej kwarantanny. W Dzienniku Ustaw opublikowano rządowe rozporządzenie, które pozwala na kwaterowanie w hotelach pracowników publicznej telewizji i radia.

"Sylwester Marzeń", impreza organizowana przez Telewizję Polską z okazji przywitania nowego roku, odbędzie się pomimo restrykcji podczas pandemii koronawirusa. Dla przypomnienia - zgodnie z rządowymi obostrzeniami imprezy masowe są zakazane, zgromadzenia są dopuszczone do 5 osób, a w noc sylwestrową ma obowiązywać zakaz przemieszczania się (premier zaprzeczył, że to godzina policyjna).

Bez względu na to Telewizja Polska w Ostródzie organizuje sylwestrowy koncert. Ma na nim wystąpić m.in. Cleo, Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, Golec uOrkiestra, Roksana Węgiel, Viki Gabor, Weekend, Zakopower, Thomas Anders z Modern Talking i Francesco Napoli. Telewizja publiczna zapewnia, że koncert odbędzie się z przestrzeganiem ścisłych zasad sanitarnych. To jednak nie rozwiązywało problemów z zakwaterowaniem podczas kwarantanny narodowej. 

Rząd zmienia obostrzenia dla Sylwestra w TVP

Zgodnie z dotychczasowymi obostrzeniami, od 28 grudnia hotele nie mogą przyjmować gości poza osobami z wąskiego katalogu zawodów np. medyków i funkcjonariuszy służb mundurowych. Na tej liście nie znaleźli się jednak pracownicy TVP i Polskiego Radia. To się jednak zmieniło dzięki najnowszemu rządowemu rozporządzeniu, które w środę opublikowano w Dzienniku Ustaw.

" Sylwester Marzeń" uratowany przez rząd. Wyjątek w obostrzeniach

Zgodnie ze zmianą, dopuszczalne jest świadczenie usług hotelarskich także wobec osób "bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji oraz nadawców posiadających koncesję (...) w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez te jednostki lub nadawców".

Dokumentem poświadczającym status tych osób "jest dokument wystawiony przez pracodawcę (...) lub umowa z jednostką publicznej radiofonii i telewizji, (...) lub z nadawcą posiadającym koncesję (...) lub dokument wystawiony przez tę jednostkę lub nadawcę.”

Zobacz także

W dotychczasowym brzmieniu przepis mówił ten jedynie o osobach, "bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję". Do listy osób, wobec których można świadczyć usługi hotelarskie, dopisano również kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli, legitymujących się legitymacją kontrolera NIK. Rozporządzenie weszło w życie 30 grudnia, czyli dzień przed Sylwestrem. 

RadioZET.pl/PAP