Zamknij

Sylwester w górach. Ile kosztują noclegi last minute w Zakopanem?

29.12.2021 11:45
Sylwester 2021/2022 w górach. Koszt noclegów w Zakopanem
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/EastNews

Sylwester w górach na ostatnią chwilę? W sieci pojawiają się oferty "last minute". Sprawdzamy, ile trzeba zapłacić za przywitanie Nowego Roku pod Tatrami.

Sylwester 2021/2022  będzie mniej restrykcyjny, niż zabawa noworoczna dwanaście miesięcy wcześniej. W zeszłym roku lockdown i obostrzenia pokrzyżowały wielu osobom plany hucznego obchodzenia tej nocy. W tym roku Sylwester będzie obchodzony mniej restrykcyjnie, ale może być droższy dla naszych kieszeni

Hotelarze nie narzekają w tym roku na brak ruchu w okresie świąteczno-sylwestrowym. Mają już prawie komplet rezerwacji i mogą odrabiać ubiegłoroczne straty.

Sylwester 2021/2022 w górach. Jakie koszty?

Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej tłumaczy, że odblokowanie miejsc zarówno w popularnych kwaterach prywatnych jak i w hotelach nastąpiło w poniedziałek rano. Jest to związane ze strategią sprzedaży oraz anulowaniem rezerwacji w związku z zachorowalnością. Część hotelarzy i kwaterodawców trzyma pokoje właśnie z myślą o odblokowaniu ich w okresie po świątecznym, licząc na duże zainteresowanie gości chcących przywitać nowy rok pod Tatrami.

Oferty last minute potrafią być incydentalnie dość drogie. Nie ma natomiast wielkiej eskalacji cenowej. Na ogół średnia mediana noclegów na noc sylwestrową to 1018 zł. W tej średniej zawierają się ceny zarówno hoteli o wysokim standardzie oraz ceny w popularnych kwaterach prywatnych

Karol Wagner, Tatrzańska Izba Gospodarcza

Za wynajem standardowego pokoju u górali zapłacimy 150 zł za dobę. Dużo drożej jest w hotelach. W obiektach pod Tatrami za sylwestrową noc trzeba zapłacić od 700 zł do 2 000 zł.

Chętnych jest sporo, a to zachęca oszustów do wystawiania w internecie fałszywych ofert. Policja przestrzega przed ofertami-widmo, którymi kuszą złodzieje tuż przed Sylwestrem. Przed dokonaniem płatności warto sprawdzić, czy obiekt znajduje się w bazie obiektów rejestrowanych Urzędu Miasta Zakopane.

RadioZET.pl/Szymon Bafia/PAP