Zamknij

Światowa awaria serwisów: Amazon, Spotify, Twitch, Reddit, CNN, Financial Times

08.06.2021 13:51
Światowa awaria serwisów: Amazon, Spotify, Twitch, Reddit, CNN, Financial Times
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Trwa gigantyczna awaria największych światowych serwisów. W tym samym czasie przestały działać m.in. Amazon, Twitch, Financial Times, Reddit, strony rządowe, Spotify, „The Guardian”, CNN, „New York Times”.

Awaria  serwisów internetowych nabiera coraz szerszego zasięgu. Obecnie problem jest już określany jako międzynarodowa usterka.

Większość wielkich serwisów nie działa wcale lub korzystanie z nich jest znacznie utrudnione. Niektóre strony nie odpowiadają lub reagują w bardzo wolnym tempie.

Awaria: Amazon, Spotify, CNN, Reddit, Twitch

Nie działają głównie ogromne amerykańskie serwisy online. Internauci masowo informują o problemach w korzystaniu z popularnych stron. Część z nich nie działa w ogóle, np. Amazon, Reddit czy Twitch. Nie odpowiada strona brytyjskiego rządu. Również serwisy redakcyjne największych redakcji przestały odpowiadać, np. New York Times, Financial Times, CNN. Niektóre z objętych awarią stron otwierają się w Polsce - hostowane są na innych serwerach, niż główne wydania witryn.

Nie jest jeszcze znany powód awarii. Nietypowym zjawiskiem jest fakt, że strony zaczęły padać o tej samej porze. Z raportu serwisu DownDetector.com wynika, że większość z nich przed południem czasu polskiego zaczęła mieć problemy.

Jako jedna z hipotez dotycząca powodu globalnej awarii podawana jest usługa Amazon Web Services, wykorzystywana powszechnie do przeniesienia części serwisów do chmury.

Podobna awaria miała już miejsce w lutym 2017 roku. Wówczas Amazon zresetował maszyny odpowiedzialne za prowadzenie usługi rozliczeniowej. Błąd sprawił, że z sieci zniknęły wszystkie serwery, które były najważniejsze dla działania całej infrastruktury Amazon Web Services.

RadioZET.pl