Zamknij

Oszuści zaatakowali strony polskich banków. Fałszywe witryny wyłudzają dane klientów

11.10.2021 17:58
Strony mBank i Pekao zaatakowane przez hakerów. Fałszywe witryny wyłudzają dane
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/EastNews

Dwa polskie banki padły ofiarami cyberprzestępców. Hakerzy sfałszowali ich strony internetowe i przechwytują dane dostępu do kont klientów. Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed konsekwencjami.

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega klientów dwóch polskich banków przed atakami cyfrowymi. Fałszywe strony internetowe zbierają dane logowania do kont klientów.

Szczególną ostrożnością powinni wykazać się klienci mBanku i Pekao. Zespół cyberbezpieczeństwa KNF zaleca ostrożność i ostrzega przed utratą środków z konta bankowego.

Oszuści zaatakowali mBank i Pekao. Strony banków sfałszowane

Eksperci z jednostki CSIRT KNF, która zajmuje się walką z przestępczością internetową, poinformowali o niebezpiecznym incydencie w sieci. Hakerzy sfałszowali strony internetowe popularnych banków i za pośrednictwem nieprawdziwych witryn pobierają dane dostępu do realnych kont użytkowników. Może to skutkować utratą pieniędzy.

Ostrzegamy przed fałszywą witryną podszywającą się pod Bank Pekao S.A. Oszuści przechwytują wprowadzane na niej dane do logowania, co doprowadzić może do kradzieży środków

eksperci CSIRT KNF

Cyberatak na Pekao polega na stworzeniu bliźniaczo wyglądającej witryny internetowej. Eksperci proszą, aby nie klikać w linki z niepewnych źródeł i apelują o ostrożność. Przedstawiciele banku podkreślili w mediach społecznościowych, aby dokładne sprawdzać adres URL przed wejściem na stronę.

Podobny problem ma mBank. Cyberprzestępcy przygotowali fałszywą witrynę, która podszywa się pod stronę banku. Przedstawiciele instytucji proszą klientów, aby nie dali się nabrać.

Ostatnie tygodnie to czas wzmożonych cyberataków. Już na początku października pisaliśmy, że oszuści podszywają się pod PGE i wyłudzają płatności pod groźbą rzekomego odłączenia prądu. Coraz więcej konsumentów otrzymuje podejrzane wiadomości.

RadioZET.pl