Zamknij

Strajk w LOT się nie odbędzie

Olga Papiernik
30.04.2018 20:42
lot
fot. Grzegorz Banaszak/east news

O tym, że strajk w LOT się nie odbędzie, zdecydowali pracownicy, którzy nie chcieli przyłączyć się do nielegalnej akcji; zwyciężył zdrowy rozsądek - tak dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki skomentował wstrzymanie strajku przez związki zawodowe.

Kubicki zapewnił na antenie TVP Info, że decyzja związków zawodowych oznacza, że "samoloty będą normalnie latały". "Szkoda, że ta cała sytuacja odbyła się kosztem wizerunku LOT-u. Oczywiście razem z naszymi pracownikami, współpracownikami zrobimy wszystko, żeby to zaufanie jak najszybciej odbudować" - dodał.

Dyrektor zwrócił uwagę, że mimo, iż strajk został odwołany, to spółka i tak poniosła straty, oprócz wizerunkowych również te finansowe. Podał, że linia w ciągu ostatnich dni sprzedawała mniej biletów.

"Z perspektywy naszych wszystkich pasażerów i to jest również nie bez znaczenia, naszych pracowników, którym zależy na pracowaniu, jest to bardzo dobra wiadomość" - podkreślił Kubicki.

Dodał, że zwyciężyło poszanowanie dla prawa. W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie wydał decyzję o zatrzymaniu ewentualnej akcji protestacyjnej w LOT planowanej przez związki na 1 maja.

Według przedstawiciela spółki do wstrzymania protestu przyczynili się sami pracownicy polskiego przewoźnika, którzy "nie zdecydowali się przyłączyć do akcji, która byłaby akcją nielegalną". "Zwyciężył zdrowy rozsądek" - zaznaczył.

PAP/ Michał Boroń/OP