Zamknij

Strajk Kobiet. Miejsce i terminy protestów na Google Maps

29.10.2020 13:47
Strajk kobiet na mapach Google
fot. PAP/Mateusz Marek

Na platformie Mapy Google dostępny jest spis wszystkich protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego – poinformował serwis Wirtualnemedia.pl.

Strajk kobiet na Mapach Google prześledziło już prawie 1,5 mln osób. Dzięki tej platformie można sprawdzić kiedy i gdzie odbędzie się protest.

Przypomnijmy, że manifestacje trwają od czwartku 22 października. Wówczas Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie zaostrzające przepisy aborcyjne w Polsce.

Protesty na Mapach Google

Ogólnopolski Strajk Kobiet udostępnił za pośrednictwem aplikacji Mapy Google lokalizację i miejsce wszystkich protestów. Mapa jest na bieżąco aktualizowana przez internatów.

Strajk kobiet na mapach Google
fot.

Na stronie można prześledzić zarówno nadchodzące marsze w całej Polsce i na świecie, jak i te, które już się odbyły. Spis zawiera wydarzenia organizowane od 23 października, protesty zaplanowane są do 2 listopada.

strajk kobiet - google maps

Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, w odczytaniu danych z mapy protestów pomaga zamieszczony tam zestaw filtrów, a po oddaleniu widoku można też zobaczyć miasta w Europie i na świecie, w których także odbywają się protesty.

Zobacz także

Internauci na bieżąco aktualizują mapę, a do konkretnych wydarzeń dodają np. zdjęcia plakatów czy link do wydarzenia na Facebooku.

Mapę strajków wyświetliło już ponad 1,4 mln użytkowników.

O co toczy się spór?

Tysiące ludzi na ulicach Polski i innych krajów od tygodnia protestują przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności jednego z przepisów dotyczących aborcji.

Zobacz także

Ustawa sprzed 27 lat określa przypadki, w których możliwe jest przerwanie ciąży. Chodzi o sytuację, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety lub gdy zachodzi podejrzenie, że ciąża jest wynikiem czynu zabronionego (gwałtu). Trzecią przesłanką, którą Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjną jest stwierdzenie „ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl