Zamknij

Stoki narciarskie będą otwarte. Jest decyzja w tej sprawie

24.11.2020 10:18
Stoki narciarskie otwarte
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Stoki narciarskie zostaną otwarte. „Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte” – napisał wicepremier Jarosław Gowin.

Stoki narciarskie zostaną otwarte. To dobra informacja dla branży, która obawiała zamknięcia wyciągów dla narciarzy.

Wicepremier Jarosław Gowin napisał na Twitterze, że „protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich jest już gotowy”.

Stoki narciarskie jednak otwarte

Mateusz Morawiecki w sobotę 21 listopada ogłosił kolejne zmiany w związku z pandemią. Rząd zdecydował m.in. o ustanowieniu jednolitego terminu ferii zimowych dla wszystkich województw. Przerwa zimowa ma odbyć się w dniach od 4 do 17 stycznia.

Zobacz także

Z uwagi na pandemię rząd odradzał Polakom wyjazdy do hoteli, czy na narty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, działalność hoteli dla turystów jest zawieszona przynajmniej do 27 grudnia. Właściciele hoteli czy stoków narciarskich nie kryli oburzenia. Ich zdaniem jeden termin ferii dla całej Polski jest wystarczającym powodem do zmartwień, a brak możliwości korzystania np. ze stoków narciarskich pogorszyłby sprawę.

Stoki narciarskie, zgodnie z deklaracją Jarosława Gowina, zostaną jednak otwarte.

- Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę – napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

Zobacz także

Jak zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem na stoku? Olga Semeniuk w rozmowie z Radiem ZET wskazała, że np. rezerwacja wizyty na stoku przez internet byłaby jednym z wariantów ograniczenia tłumów przy wyciągach narciarskich.  Pytana o zamknięte hotele i pensjonaty, Olga Semeniuk odpowiada, że „korekta może być wtedy, kiedy będziemy mieli 100 dni solidarności i doczekamy czasu szczepionki”. - Na ten moment najważniejsze jest utrzymanie epidemii pod kontrolą – komentuje Gość Radia ZET. - Na pewno taka pomoc, chociażby dla branży hotelarskiej, będzie kierowana – zapowiada wiceminister rozwoju.

RadioZET.pl