Zamknij

Zużyte buty Nike sprzedano za 50 tysięcy dolarów

16.08.2019 10:09
Stare buty Nike sprzedano za 50 tysięcy dolarów. Skąd tak wysoka cena?
fot. KCRA News/YouTube (screen)

Za 50 tysięcy dolarów sprzedano buty byłego amerykańskiego maratończyka Dave'a Russella. Sportowiec bezskutecznie starał się w nich zakwalifikować na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium w 1972.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Russell był wyjątkowym szczęściarzem, bo ręcznie robionych par modelu "Moon Shoes" firma Nike wypuściła zaledwie dwanaście. Nabywcą została sieć hoteli z Eugene - miasta, w którym słynny koncern rozpoczynał działalność.

Były maratończyk podkreślił, że używane przez niego buty były jednymi z pierwszych oferowanych przez Nike. 

Zobacz także

- "Moon shoes" to najlepsze buty Nike - powiedział Jason Williams, dyrektor generalny sieci hoteli The Graduate Eugene, cytowany przez "The Sacramento Bee".

Nike, jeden z największych producentów odzieży i obuwia sportowego na świecie, zostało założone w 1964 w Washington County w stanie Oregon jako Blue Ribbon Sports. Twórcami firmy był Bill Bowerman i Philip Knight, a pierwszą siedzibą było właśnie Eugene.

W lipcu w domu aukcyjnym Sotheby's kanadyjski kolekcjoner jedyną na świecie nieużywaną parę "Moon Shoes" kupił za 437 500 dolarów. Za obuwie sportowe nigdy wcześniej nie zapłacono tak wiele.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/The Sacramento Bee