Zamknij

Starbucks dostarczy kawę do domów w całej Polsce

15.10.2020 16:57
Starbucks. Dostawa do domu. Jak zamówić z Glovo?
fot. Savvapanf Photo/Shutterstock (ilustracyjne)

Starbucks wraz z firmą Glovo będzie dostarczał kawę i wybrane produkty wprost do domów klientów w całej Polsce. Jak skorzystać z oferty?

Starbucks, jedna z największych sieci kawiarni na świecie, do tej pory oferowała kawę, desery czy kanapki tylko w stacjonarnych lokalach. Jednak to wkrótce się zmieni, jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl. Dzięki współpracy z firmą Glovo kawa ze Starbucksa będzie można zamówić przez aplikacje i otrzymać ją bez wychodzenia z domu. 

Do tej pory usługa była dostępna tylko w pięciu miastach Polski. W ramach testów przez trzy miesiące przez aplikację Glovo można było zamówić kawę, napoje i wybrane produkty. Od teraz w ten sposób produkty Starbucks będą dostępne na terenie całego kraju.

Starbucks. Kawa prosto to łóżka. Jak zamówić?

Nowa opcja jest dostępna tam, gdzie znajdują się w okolicy lokale Starbucksa. Aby złożyć zamówienie potrzebna będzie mobilna aplikacja Glovo na smartfony z systemem Android lub iOS (iPhone'y). Jak podały Wiadomościhandlowe.pl, zamawianie produktów ze Starbucksa do domów wprowadzono szybciej z powodu pandemii koronawirusa.

Zobacz także

Więcej osób rezygnuje z wizyty w kawiarniach ze względu na obostrzenia oraz konieczność utrzymania dystansu społecznego. Co więcej - pomiędzy 12-25 października, w ramach promocji, klienci kawiarni będą mogli zamawiać swoją ulubioną kawę i przekąski bez opłaty za dostawę.

- Choć Starbucks znany jest ze swojej gościnnej atmosfery, bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę, że obecnie nie wszyscy mogą sobie pozwolić na swobodne przyjście do kawiarni. To głównie z myślą o tych osobach zdecydowaliśmy się zmodyfikować naszą ofertę i wprowadzić opcję na dowóz. Mamy nadzieję, że tym samym umożliwimy naszym klientom cieszenie się kawą Starbucks w przestrzeni własnych domów i pozostaniemy w kontakcie w czasie społecznej izolacji – podkreślił Vedran Modrić, dyrektor regionalny Starbucks Polska.

Zobacz także

Obecnie w całej Polsce amerykańska sieć prowadzi 74 kawiarnie. Stacjonarne lokale zostały ponownie otwarte na początku maja tego roku, kiedy rząd poluzował zasady dotyczące ograniczeń dla klientów w sklepach podczas tzw. pierwszego lockdownu. 

RadioZET.pl/Wiadomoscihandlowe.pl/propertynews.pl