Zamknij

Starbucks otwiera największa kawiarnię na świecie

08.09.2019 14:11
Starbucks otwiera największa kawiarnię na świecie w Chicago. USA
fot. Starbucks

Na 15 listopada zaplanowano otwarcie największej kawiarni Starbucks na świecie. Czteropiętrowy budynek powstał w amerykańskim Chicago i poza możliwością napicia się kawy będzie oferował również inne atrakcje.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podała telewizja CNN, planowana kawiarnia Starbucks w największym mieście amerykańskiego stanu Illinois przebije dotychczasowy największy lokal sieci, który mieści się w Tokio. 

Największy Starbucks w Chicago zajmie powierzchnię prawie 4 tysięcy metrów kwadratowych (43 tysiące stóp kwadratowych) w czteropiętrowym budynku w rejonie Magnificent Mile.

Zobacz także

Atrakcją dla odwiedzających nowy lokal mają być palarnie kawy - będą mogli oni zobaczyć ogromne beczki, w których będą przechowywane ziarna kawy. W ofercie znajdą się również koktajle rzemieślnicze i bogatsze menu z jedzeniem.

Plany otwarcia największego Starbucksa na świecie ogłoszono już w 2017 roku. Jak podała gazeta "Chicago Tribune", pracę w kawiarni znajdzie co najmniej 200 osób.

Jak podkreśliło CNN, sprzedaż w kawiarniach Starbucksa otwartych co najmniej przez rok wzrosła o 6 proc. na całym świecie w trzecim kwartale ubiegłego roku.

Z kolei sprzedaż netto osiągnęła rekordową wysokość 6,8 miliarda dolarów. Natomiast aukcje giełdowe Starbucksa wzrosły w tym roku o połowę.

Zobacz także

RadioZET.pl/CNN