Zamknij

Stacje rowerowe na stacjach benzynowych

Olga Papiernik
12.02.2018 11:34
Stacje rowerowe na stacjach benzynowych
fot. East News

 W Warszawie powstanie 11 nowych stacji Veturilo dzięki współpracy PKN Orlen z Nextbike Polska, poinformował koncern paliwowy. Na przełomie marca i kwietnia zostaną one uruchomione na 9 stacjach paliw zlokalizowanych w różnych częściach Warszawy oraz przed budynkiem koncernu przy ul. Bielańskiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

- Chcemy wyznaczać nowe standardy, nie tylko związane z rynkiem paliw, ale także z podejściem do potrzeb konsumenta. A te wciąż ewoluują i wiemy, że nasi klienci coraz mocniej doceniają nie tylko ofertę produktową, ale także usługową na stacjach. Już dziś w kilku miastach na naszych stacjach można wypożyczyć samochód, teraz dostępne będą również rowery. Ta oferta wpisuje się w długofalowe myślenie o trendach w transporcie, takich jak choćby współdzielenie czy integracja systemu. Daje nam również zupełnie nowe narzędzia do efektywnej komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami - powiedział dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej Krzysztof Łagowski.

Zagłosuj

Czy wypożyczasz rowery miejskie?

Liczba głosów:

 
Łącznie do systemu Veturilo zostanie włączonych 100 standardowych i 10 elektrycznych jednośladów. Rowery dostępne na stacjach będą w pełni kompatybilne z istniejącym systemem roweru publicznego. Do dyspozycji mieszkańców Warszawy i turystów zostanie oddana m.in. stacja rowerów elektrycznych, która jest pierwszym tego typu obiektem realizowanym na zasadach komercyjnych. Zostanie ona uruchomiona przy ul. Bielańskiej.
 
- Stacje rowerowe na stacjach benzynowych to oryginalny, ale tylko pozornie zaskakujący pomysł. Dzięki nim PKN Orlen nie tylko rozszerza swoją ofertę dla dotychczasowych klientów, ale również otwiera się na nowe grupy konsumentów. To także sprawdzona platforma marketingowa do wspierania sprzedaży produktów i usług już dziś wykorzystywana przez liczne galerie handlowe, właścicieli biurowców, czy parki logistyczne w całej Polsce - powiedział prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz.
 
Lokalizacja nowych stacji rowerowych w Warszawie jest elementem szerszej współpracy PKN Orlen z Nextbike Polska, która obejmie łącznie 6 miast, poza stolicą, także Łódź, Wrocław, Lublin, Katowice i Białystok, podano również.

ISBnews/OP