Zamknij

Sprzedaż części samochodowych to wolna amerykanka. Będą kontrole

27.05.2021 07:42
Części samochodowe w sieci pod okiem skarbówki
fot. LEON STANKIEWICZ/REPORTER/East News

Krajowa Administracja Skarbowa prześledzi sprzedawców w sieci. Urzędnicy sprawdzą, czy ci nie zaniżają obrotów i czy w ogóle zgłosili swój biznes skarbówce.

Handel pod kontrolą skarbówki. W czerwcu Krajowa Administracja Skarbowa rozpocznie kontrole sprzedawców w internecie.

Urzędnicy sprawdzą tych, którzy handlują w sieci częściami samochodowymi na czarno.

Skarbówka bierze pod lupę nielegalny handel częściami samochodowymi

Ruszają kontrole tych, którzy na czarno, bez rejestracji w urzędzie prowadzą handel częściami samochodowymi w internecie. Sprawdzeni zostaną ci, którzy nie zgłosili do opodatkowania działalności gospodarczej, nie ewidencjonują sprzedaży lub zaniżają obroty – zapowiada w rozmowie z PAP KAS.

Kontrole potrwają od czerwca do października 2021 roku. Cel? Walka z oszustami. Okazuje się, że sprzedaż używanych części samochodowych to wolna amerykanka. Części wymienne do aut, często niesprawdzone, niebezpieczne i nielegalnie wprowadzone do obrotu można znaleźć niemalże w każdym serwisie ogłoszeniowym.

To nie tylko niebezpieczne dla kierowców, ale i kosztowne dla budżetu państwa. Skarbówka zaznacza, że proceder ten przynosi straty budżetowi państwa, zagraża także środowisku naturalnemu i zdrowiu.

„Nieopodatkowana sprzedaż części pochodzących z demontażu samochodów, wykonywanego bez wymaganej rejestracji i pozwoleń, jest także przejawem nieuczciwej konkurencji” – dodaje KAS.

RadioZET.pl/PAP