Zamknij

Społem wkracza do sieci: zakupy spożywcze przez internet

28.11.2019 21:30
Społem otwiera sklep internetowy. Sieć chce przyciągnąć młodych klientów
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Sieć Społem pracuje nad stworzeniem ogólnopolskiego e-sklepu z żywnością. Uruchomienie wersji testowej ma nastąpić już za kilka tygodni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Niektóre spośród 240 spółdzielni spożywców zrzeszonych w KZRSS Społem posiadają już własne, lokalne sklepy internetowe – przypomina portal wiadomoscihandlowe.pl.

Każda spółdzielnia jednak na własną rękę organizuje sprzedaż w e-sklepie. Tak było do tej pory. Teraz Społem myśli o stworzeniu sklepu w sieci, którego zadaniem będzie "spinanie" sprzedaży prowadzonej online w różnych regionach kraju, przez różne spółdzielnie.

Zobacz także

Portal wiadomoscihandlowe.pl dodaje, że wersja testowa takiego sklepu jest już na ostatniej prostej i za kilka tygodni zostanie uruchomiona. Pilotaż obejmie przynajmniej Warszawę i Wrocław. Klienci po wpisaniu swojego kodu pocztowego będą zapoznawać się z ofertą produktów dedykowaną ich regionowi.

Zgodnie ze strategią sieci Społem, uruchomienie sklepu internetowego ma przyciągnąć młodszych konsumentów.

Zobacz także

Atutem tej sieci są placówki rozmieszone w całej Polsce, nawet w najmniejszych miejscowościach. Przedstawiciele Społem są przekonani, że nawet tam znajdą się Polacy chętni do składania zamówień online, jeśli tylko będzie taka możliwość. Wierzą też, że będzie to opłacalne.

RadioZET.pl/wiadomoscihandlowe.pl