Zamknij

Specjalista taniej wynajmie mieszkanie w Opolu

Olga Papiernik
22.03.2018 15:47
pokój
fot. Sorry imKirk on Unsplash

Gmina Opole chce ściągnąć do stolicy regionu młodych specjalistów. W tym celu opolski TBS będzie wynajmował im mieszkania po cenach niższych od rynkowych - poinformowało w czwartek biuro prasowe urzędu miasta.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

"Mieszkanie dla specjalisty" to program realizowany przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Opolu we współpracy z miejscowym środowiskiem nauki i biznesu.

W ramach projektu dla wybitnych i poszukiwanych młodych specjalistów TBS przygotował specjalną ofertę wynajmu mieszkań.

Na osoby poniżej 35. roku życia, które wyróżniły się już pracą naukową lub reprezentują specjalności szczególnie pożądane na lokalnym rynku pracy, czeka 35 lokali w nowo oddanym budynku TBS. Mieszkania mają być wynajmowane na czas określony, bez możliwości wykupu. Cena najmu, według zapewnień przedstawicieli miasta, jest atrakcyjna. Za dwupokojowy, 40 m. lokal wyposażony "pod klucz" miesięczny czynsz wyniesie 800 złotych.

Warunkiem otrzymania mieszkania na preferencyjnych zasadach jest dyplom uczelni, udokumentowane osiągnięcia zawodowe i umowa o pracę lub jej oferta złożona przez opolskiego pracodawcę w zawodzie uznanym przez miasto za kluczowe dla jego rozwoju. Ostateczną decyzję będzie wydawała komisja złożona z przedstawicieli ratusza i opolskich uczelni.

PAP/Marek Szczepanik/OP