Zamknij

Smartfon zasilany sztuczną inteligencją prowadzi Porsche

Olga Papiernik
26.02.2018 17:12
smartfon ze sztuczną inteligencją prowadzi sportowe auto
fot. East News

Chiński Huawei wykorzystał możliwości sztucznej inteligencji swojego flagowego telefonu Mate 10 Pro do kierowania samochodem sportowym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Porsche omijało kilka przeszkód, w tym psa i rower, kiedy jechało prostą linią, aby zademonstrować technologię rozpoznawania obiektów zasilaną energią AI w aparacie telefonu.

Technologiczny gigant powiedział, że jest "pierwszym producentem urządzeń mobilnych na świecie, który korzysta ze smartfona zasilanego sztuczną inteligencją do prowadzenia samochodu", twierdząc, że technologia była w stanie rozróżnić tysiące różnych obiektów i tym samym uniknąć kolizji.

Huawei powiedział, że test został zaprojektowany tylko w celu zademonstrowania możliwości AI telefonu i nie planował opracowania nowego samochodu bez kierowcy.

- Smartfon całkowicie kontroluje pojazd, nie robiliśmy nic poza elementami sterującymi -, powiedział Arne Herkelmann, który kieruje portfelem telefonów Huawei w Europie.

- Kamera widzi, że jest coś na drodze, rozpoznaje, co to jest i działa, aby tego uniknąć. Szkoliliśmy naszą sztuczną inteligencję, aby mogła rozpoznać drogę i jej ewentualne przeszkody.

Zagłosuj

Czy posiadasz smartfon Huawei?

Liczba głosów:

W 2017 r. Huawei był trzecim na świecie sprzedawcą smartfonów po Samsung i Apple, mając 10,4 procent udziału w rynku, co stanowi wzrost w porównaniu z 9,5 proc. Rok wcześniej, wynika z danych firmy badawczej IDC.

els/ds/mck/hmw/OP