Zamknij

Skutki dymisji Gowina. Aż 50 osób z otoczenia byłego wicepremiera straci pracę

12.08.2021 20:34
Skutki dymisji Gowina. Aż 50 osób z otoczenia byłego wicepremiera straci pracę
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/EastNews

Dymisja Jarosława Gowina to dopiero początek zmian personalnych w strukturach rządowych i administracyjnych. Pojawiły się informacje, że po odejściu wicepremiera pracę straci ok. 50 sprzyjających mu osób.

Jarosław Gowin został usunięty z rządu po tym, jak krytykował niekorzystne dla przedsiębiorców rozwiązania zawarte w Polskim Ładzie. Przedstawił własne propozycje korygujące, ale nie spotkały się one z aprobatą przedstawicieli PiS.

W efekcie wicepremier musiał opuścić rządowe ławy. We wtorek (10 sierpnia 2021) pisaliśmy o dymisji Jarosława Gowina w kontekście propozycji zmian Polskiego Ładu, które złożył pomysłodawcom projektu. Opisaliśmy postulaty, które nie spodobały się Prawu i Sprawiedliwości.

Dymisja Gowina spowoduje zwolnienia. Aż 50 bliskich osób byłego wicepremiera straci pracę

Serwis Onet.pl poinformował, że w M i nisterstwie Rozwoju, Pracy i Technologii powstała lista z nazwiskami osób do zwolnienia. Współpracownicy byłego wicepremiera mają stracić pracę po oficjalnym odwołaniu Jarosława Gowina z funkcji ministra i wyjściu z Porozumienia. Nad zmianami kadrowymi ma czuwać Olga Semeniuk. Zmiany personalne planowane są także w Ochotniczych Hufcach Pracy, na czele których stanął w 2020 roku związany z Porozumieniem Grzegorz Walter.

Informację o planowanych zwolnieniach potwierdził także pytany przez money.pl poseł Porozumienia Michał Wypij. Serwis poinformował, że „ludzie związani z Jarosławem Gowinem, mają stracić stanowiska. Mają ciąć absolutnie wszystkich, nie patrząc na to czy to dyrektor departamentu czy szeregowy pracownik merytoryczny”.

RadioZET.pl/Onet.pl/money.pl