Zamknij

Sieć sklepów bez kasjerów i czynny całą dobę poszerza działalność

22.09.2019 10:43
Sklepy Take&GO poszerzają działalność. Zakupy bez kasjerów i przez całą dobę
fot. Surge Cloud

Bez kasjerów, otwarty przez całą dobę i tradycyjnej obsługi. Tak wygląda bezkasowy sklep Take&GO, który rozpoczął regularną działalność w centrum Poznania. Zakupy robi się w nim za pomocą aplikacji na smartfonie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Twórcy przedsięwzięcia poinformowali o zakończeniu fazy testów sklepu i rozpoczęciu jego normalnej działalności. Zapowiadają otwarcie kolejnych placówek - obiekty mają powstawać głównie w Poznaniu i Warszawie.

Aby wejść do bezkasowego sklepu i zrobić zakupy, potrzebna jest aplikacja na smartfona, do której trzeba podpiąć kartę płatniczą. W sklepie do wyboru jest około 900 produktów — głównie są to artykuły spożywcze, kanapki, świeże soki i dania gotowe.

Zobacz także

- Naszym celem było stworzenie sklepu, który pozwala na błyskawiczny proces zakupowy ze wsparciem nowoczesnej technologii. Pierwsze wrażenia klientów są bardzo pozytywne. Przed nami jeszcze dużo pracy i obserwacji, ale pierwszy istotny etap jest już za nami – powiedział prezes zarządu Surge Cloud Marcin Dąbrowski.

Za wybrane produkty konsument płaci w tzw. strefie kasującej, gdzie należy wyłożyć zakupy.

Dzięki oznaczeniu produktów tagami RFID sumowanie cen następuje bez potrzeby skanowania towarów.

Zobacz także

Gdy klient zaakceptuje listę zakupów, z jego karty zostanie pobrana płatność. Faktura wysyłana jest na podany adres mailowy oraz dostępna w aplikacji.

W najbliższych miesiącach twórcy przedsięwzięcia planują otworzyć 2-3 kolejne lokalizacje – m.in. na osiedlu mieszkaniowym. W ciągu pół roku ma ich być czynnych sześć. Do końca 2020 roku powstać ma około 20 sklepów — głównie w Poznaniu i Warszawie.

Poznańska firma Surge Cloud specjalizuje się w procesach cyfrowej transformacji dla punktów sprzedażowych.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP