Zamknij

Sklepy Piotr i Paweł uratowane dzięki bankom

Olga Papiernik
19.03.2018 15:44
piotr i paweł
fot. Grzegorz Banaszak/East News

Sieć handlowa Piotr i Paweł sfinalizowała porozumienie, na mocy którego Bank Zachodni WBK oraz ING Bank Śląski zwiększają zakres finansowania, SGB Bank potwierdza stabilność limitów finansowych, a fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners zobowiązały się do podwyższenia kapitału sieci, poinformowała sieć oraz grupa Capital Partners.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

- Zawarte umowy z BZ WBK oraz ING wraz z pozyskaniem pod koniec lutego inwestora finansowego w postaci funduszy TFI Capital Partners wyposażają sieć Piotr i Paweł w gotówkę oraz instrumenty zabezpieczające możliwości prowadzenia działalności handlowej. Dzięki wyśmienitej współpracy z bankami mamy czas na dostosowanie do nowej rzeczywistości, a zaufanie tych profesjonalnych instytucji finansowych do Piotra i Pawła powinno być kolejnym pozytywnym sygnałem dla ubezpieczycieli. Uruchomienie pozyskanego finansowania pozwoli nam na osiągnięcie komfortu finansowego, co w najbliższych dniach umożliwi nam przywrócenie działalności operacyjnej do normalnego trybu i skupienie się na dokończeniu procesu pozyskania inwestora strategicznego - powiedział wiceprezes sieci Robert Krzak.

Sieć Piotr i Paweł prowadzi od jesieni 2017 roku, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem i wraz z doradzającym jej Bankiem Zachodnim WBK, proces wyboru inwestora strategicznego. Sieć zebrała wstępne oferty potencjalnych inwestorów strategicznych i obecnie trwają procesy due diligence, po których nastąpi wybór inwestora. Zamknięcie etapu procesu przed rozpoczęciem uzyskiwania zgody UOKiK planowane jest do końca bieżącego półrocza, podano także.

Zagłosuj

Czy robisz zakupy w Piotrze i Pawle?

Liczba głosów:

"Widzimy zainteresowanie przystąpieniem do procesu także nowych podmiotów. Unikatowy na polskim rynku charakter marki Piotr i Paweł, liczna grupa wiernych i zadowolonych klientów, rodzinny charakter firmy i jej prawie 30-letnia historia, jak również dobre perspektywy rozwoju to czynniki, które budują wartość dla wszystkich interesariuszy - zarówno dla funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners jako inwestora finansowego i obecnie formalnego właściciela Grupy Piotr i Paweł, jak również dla przyszłego inwestora strategicznego, a także dla dostawców, klientów czy pracowników" - powiedział prezes TFI Capital Partners Adam Chełchowski, również cytowany w komunikacie.

Pod koniec lutego Sieć handlowa Piotr i Paweł poinformowała, że pozyskała inwestora finansowego w postaci funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners. Sfinalizowana umowa inwestycyjna weszła w życie, gdyż nie wymagała zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Grupa Capital Partners w ramach działalności private equity od 15 lat inwestuje tylko w krajowe przedsiębiorstwa. Akcje spółki od 2004 r. są notowane na GPW.

Piotr i Paweł to polska sieć supermarketów, licząca ponad 140 supermarketów w całej Polsce. Sieć osiągnęła w roku 2016 obrót na poziomie 2,23 mld zł.

ISBnews/OP