Zamknij

Skarbówka obcina premie urzędnikom. "To może zdemotywować do pracy"

15.09.2020 10:53
Skarbówka obcina premie urzędnikom. "To może zdemotywować do pracy"
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Urzędnicy skarbówki mogą pożegnać się z premiami - podał "Puls Biznesu". Zdaniem związkowców to może być dopiero początek możliwych cięć płac i zatrudnienia.

Pandemia koronwirusa i jej skutki mają wpływ nie tylko na sektor prywatny, ale również administrację publiczną. "Puls Biznesu" poinformował o najnowszych negocjacjach pomiędzy związkowcami z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z władzami resortu finansów.

Związkowcy prosili o spotkanie z ministrem Tadeuszem Kościńskim najpóźniej 10 września. Tak jednak się nie stało, a spotkanie jest planowane dopiero pod koniec miesiąca.

Skarbówka pożegna się z premiami

Jak podał "PB", komitet protestacyjny, w skład którego wchodzą przedstawiciele największych organizacji związkowych, domagał się od kierownictwa Ministerstwa Finansów konkretnych informacji na temat zapowiedzianych redukcji zatrudnienia i zarobków w skarbówce.

Zobacz także

Magdalena Rzeczkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i szefowa KAS, poinformowała związkowców, że w przyszłym roku pracownicy nie będą dostawać premii kwartalnych.

- Byłby to duży ubytek w dochodach osób uprawnionych do premii, bo obecnie taka premia wynosi kilkaset złotych, a nawet 1 tys. zł brutto na kwartał. Zamrożony ma też być jakikolwiek wzrost wynagrodzeń - podkreślił Dominik Lach, przewodniczący NSZZ Solidarność Pracowników Administracji Podatkowej na Śląsku, cytowany przez "PB".

To bardzo złe decyzje szefostwa Ministerstwa Finansów, których efektem może być demotywacja do pracy

Dominik Lach

Jak mówi Lach, "usłyszeliśmy, że konieczne są oszczędności, a winny jest wielki deficyt budżetowy". 

RadioZET.pl/PAP