Zamknij

Drony będą dostarczać lekarstwa w Singaurze

Olga Papiernik
24.07.2018 15:58
dron
fot. Goh Rhy Yan on Unsplash

Drony mogą być wykorzystywane przez hi-tech w Singapurze, by dostarczać pacjentom ratujące życie środki medyczne w nagłych wypadkach lub reagować na naruszenie bezpieczeństwa w ramach nowego systemu opracowanego przez prywatne konsorcjum we wtorek.

Future Flight Consortium, 13-osobowa grupa, stwierdziła, że został wybrany, przez krajowy urząd lotnictwa cywilnego i ministerstwo transportu, do opracowania programu dronów.

Jego zastosowania mogą obejmować transport próbek krwi, dostarczanie zapasów medycznych i reagowanie na incydenty bezpieczeństwa w całym mieście-państwie, oświadczył w oświadczeniu.

Maleńki Singapur, z populacją 5,6 miliona, jest bardzo nowoczesny, uporządkowany i ściśle regulowany - czynniki te zwiększają szansę na działanie systemu.

Drony będą obsługiwane zdalnie przez pilotów w centrum operacyjnym i będą w stanie pokonywać stosunkowo duże odległości przez miasto-państwo.

Jest to sprzeczne z ich rekreacyjnymi odpowiednikami - których używanie jest dozwolone w Singapurze - które mogą podróżować tylko na krótkich dystansach i są przez cały czas widoczne dla ich operatorów.

Zobacz także

Konsorcjum stwierdziło, że będzie generować trasy lotów dla dronów i opracuje prywatną sieć komunikacyjną, a także miejsca startu i lądowania.
    
- Naszym celem jest umożliwienie każdemu przedsiębiorstwu, które potrzebuje latać dronami (poza wzrokiem pilotów) w Singapurze, aby łatwo to zrobić w bezpieczny i skuteczny sposób - powiedział dyrektor projektu Future Flight Ong Jiin Joo.

Konsorcjum udzieliło dwuletniego harmonogramu rozwoju systemu i zobowiązało się do przeprowadzenia rygorystycznych testów bezpieczeństwa.

Zobacz także

Siły Obrony Cywilnej w Singapurze - które zarządzają służbami ratunkowymi miasta-państwa - i inny członek konsorcjum Garuda Robotics, oświadczyły, że prowadzą rozmowy w celu użycia dronów w operacjach siłowych, w szczególności w celu dostarczenia "krytycznych środków ratujących życie".

Operator szpitala w konsorcjum powiedział, że planuje użyć dronów do transportu próbek krwi i próbek między swoimi szpitalami a centralnym laboratorium, podczas gdy firma ochroniarska stwierdziła, że użyje urządzeń do reagowania na incydenty bezpieczeństwa i alarmy przeciwpożarowe.

Zobacz także

mba/sr/amz/GARUDA INDONESIA/OP