Zamknij

Siłownie i baseny zamknięte w całej Polsce. Są nowe obostrzenia

15.10.2020 18:26
Siłownie zamknięte w całej Polsce
fot. Neptunestock/shutterstock

Nowe obostrzenia od soboty 17 października. Działalność aquaparków, basenów i siłowni została zawieszona w całej Polsce – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Obostrzenia w związku z koronawirusem są coraz bardziej dotkliwe dla biznesu. 15 października dobowa liczba zakażeń przekroczyła 8 tysięcy. Tego samego dnia rząd Prawa i Sprawiedliwości poinformował o nowych restrykcjach.

Zarówno w żółtych jak i w czerwonych strefach przedsiębiorcy m.in. z branży fitness znów będą musieli zawiesić działalność, tak jak wiosną. Wówczas rząd jasno jednak mówił, że mamy do czynienia z lockdownem.

Nowe obostrzenia od 17 października. Przedsiębiorcy znów zawieszą biznes

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej 15 października ogłosili nowe obostrzenia. Te dotyczą m.in. przedsiębiorców z branży fitness.  

Zobacz także

Zarówno w czerwonych, jak i żółtych strefach zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków i siłowni. Jak tłumaczył premier, chodzi o minimalizowanie ryzyka zakażenia się koronawirusem.

Dziś wirus nie wybucha w ogniskach, dziś wirus jest szeroko rozprzestrzeniany, mówimy o transmisji poziomej, musimy przerwać rozprzestrzenianie się wirusa za wszelką cenę. Skala pandemii, to jak ona będzie wyglądać, zależy od przestrzegania naszych obostrzeń, naszych rygorów, naszych nakazów, zakazów i zaleceń. I to jest to światełko w tunelu 

Mateusz Morawiecki

Na doniesienia o zamknięciu m.in. siłowni szybko zareagowała branża fitness. Polska Federacja Fitness w najnowszym wpisie na Facebooku skomentowała, że „branża nie zawiodła podczas pandemii, a rząd zawiódł na całej linii”.

Federacja pisze, że nie ma żadnych podstaw, by zamykać baseny lub siłownie. Przedsiębiorcy zapowiadają zwołanie „konferencji kryzysowej” , podczas której mają zostać wypracowane rozwiązania dla branży. Niewykluczone, że prowadzący działalność z branży fitness wyjdą na ulice.

Zamknięcie siłowni oznacza dla większości z nas definitywny koniec 

Polska Federacja Fitness

To już kolejne „zamrożenie” branży fitness. Rząd już wiosną zdecydował o kilkumiesięcznym paraliżu branży, która „odmrożona” została jako ostatnia. Tomasz Napiórkowski, założyciel Polskiej Federacji Fitness już w kwietniu w komentarzu dla naszej redakcji mówił o zagrożeniach dla branży.

Ostrzegał, że „bez żadnych działań wspierających ze strony rządu, cała branża może czekać jedna wielka fala upadłości”.

 

RadioZET.pl