Zamknij

Sieć sklepów Mere nie powstanie w Polsce

01.02.2020 12:23
Sieć sklepów Mere nie powstanie w Polsce. Dlaczego?
fot. Jenny Sturm/Shutterstock (ilustracyjne)

Dyskonty Mere z bardzo niskimi cenami, ale z minimalnym wyposażeniem, nie powstaną w Polsce - podała "Rzeczpospolita". Eksperci już wcześniej nie dawali większych szans rosyjskiej sieci handlowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podała "Rzeczpospolita", nie działa już polska strona internetowa sieci handlowej Mere. Jej właścicielem jest rosyjska firma Svetofor, która z kolei należy do grupy Torgservis. Pod tym szyldem działa obecnie ponad 800 sklepów w Rosji, Kazachstanie, Białorusi i Chinach.

Rosyjska firma planuje teraz ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wcześniej udało jej się otworzyć sklepy m.in. w Niemczech.

Zobacz także

Sieć Mere odróżnia się od pozostałych dyskontów bardzo skromnym wyposażeniem sklepów - cześć towarów jest pozostawiona na paletach i nie jest wykładana na półki. Jednak dzięki temu ceny produktów są niższe w porównaniu do konkurencji

Mere planowało otworzyć jeszcze w ubiegłym roku pierwszy sklep w Częstochowie. Docelowo w całej Polsce miało powstać aż 105 placówek sieci. Do tej pory nie otwarto żadnej.

Zobacz także

- Nasza polityka komunikacyjna zakłada, że o otwarciach będziemy informowali zamieszczając informację na stronie internetowej. Żadnych informacji, zatem nie udzielę – przekazał pracownik firmy Torgservis PL Sp. z o. o., w rozmowie z dziennikarzem "Rz".

Co więcej - według sprawozdań finansowych składanych w rejestrze sądowym spółka Torgservis PL nie wykazała żadnych dochodów. Aktywa firmy pod koniec 2018 roku wynosiły nieco ponad 1 mln zł.

"Rz" przypomniała opinie analityków, że koncept sklepów Mere nie sprawdzi się na polskim rynku handlowym. Główni gracze, jak Biedronka, Lidl czy Aldi, cały czas podnosi standard obsługi i wyposażenia w sklepach. Polaków do dyskontów przyciągają nie tylko niskie ceny, ale również to, jak wygląda market. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Rzeczpospolita